Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytvoření složky pro sdílení ve WIN 10

Ahoj,
před časem jsem tady řešil problém s přehráváním filmů z WIN 10 přes kabelovou domácí síť v multimediálním centru s androidem. Ve win7 to šlo, po uprade na win10 to nejde.
Teď jsem dospěl do stádia, kdy už vidím v televizi ve win 10 složku users\...\videos a filmy v ní. Potřeboval bych "nějak" vytvořit složku s jiným jménem a stejnými vlastnostmi (sdílení, firewal atd.) na jiném oddíle téhož disku. Na kopii je to moc velké, potřeboval bych vytvořit jen složku se stejnými právy přístupu.
díky předem

založíš normální adresář (složku) v rootu disku. normální lidi třeba d:\filmy
přesuneš tam všechny filmy ze svého profilu, kromě dětského porna.
pravým myšem -> dáš to sdílet. přístupová práva typicky: everyone / jen pro čtení.
můžeš taky vytvořit ve windows extra uživatele s heslem, jehož přístupová práva pro \filmy použiješ (a bude ho umět využít i ten mmc s androidem).

Ano,tak to jsem to dělal před lety, takto vytvořená sdílená složka fungovala bez problémů pod win7. Po update na win 10 jako jedinou dílenou složku v multimediálním centru vidím users, tj. ostatní sdílené složky nevidím. Předpokládám, že problém může být firewal, proto se snažím o přenos složky z c:\USERS NA D:\COKOLIV se zachováním všech práv.

V centre sieti si musis nastavit bud a)ze si na sukromnej sieti a ne verejnej (zapamata si to Win potom podla MAC routeru ze na tom routri si sukromna siet), alebo b) povolit zdielanie suborov a vsetky tam tie kraviny aj pre verejne siete, je tam aj ze zdielanie bez hesla a take veci tusim. To tam vsetko mas nastavene jak?
no a ked davas tu zlozku zdielat cez pravy klik tak tiez je dolezite ze co tam nastavis, ze pre koho to ma byt zdielane. Samo od seba sa to nenazdiela.

1) právě že BEZ zachování nesmyslných práv z tvého profilu - složka na rozumném místě + nasdílet ji pro účet_z_pc
2) v interní síti pro jistotu zakaž firewall. antivir má jaký celý název?
3) složku nepotřebuješ vidět, nejsi blbý klikač. stačí přimapovat:

net use x: \\ip.adresa\cokoliv /user:účet_z_pc heslo /persistent:no