Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sapphire Radeon Tri-X R9 290X 4G D5 a nízké FPS v H1Z1

Ahoj.. chtěl jsem se zeptat ohledně nízkých FPS ve hře H1Z1.. Mám tuto grafickou kartu http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid= 640A98CD-0CF0-4191-B75C-CA2800111ADB&lang=eng která je podle mě celkem výkonná ale hra H1Z1 mi klesá někdy až k 25FPS.. Zejména pokud se pohybuji ve městě nebo v lobby kde je vždy okolo 100 až 160 hráčů.. Nastavení mám na medium. Uvědomuji si že je to "early acces" ale takhle nízké FPSka bych opravdu nečekal.. Pokud to mám srovnat tak kamarád na sestavě GTX 960 2G, se 4jádro procesorem a 8gb je na tom o 20FPS lépe.. Jinak já mám procesor AMD FX-6300 a 16GB RAM DDR3. Jestli někdo víte co poladit nebo přenastavit aby to běželo lépe.. budu moc rád.

Tak asi takhle vím že v tom nebude mít žádnej "extra dobrej" procík.. Sestava ho nová vyšla na 25 000 z CZC před půl rokem.. A pro další srovnání třeba GTA V mi běží mnohem mnohem lépe na FULL nastavení (kromě advanced graphics) Tak že promiň ale slabej procesor pro mě není vysvětlení.. Chyba musí být v samotné hře ale nevěřím tomu že v HW.. Ideální by bylo kdyby poradil někdo kdo s tou hrou a nastavením má zkušenosti. Asi špatná optimalizace ale to bych čekal že mi hra poběží stejně jako jemu na té slabší sestavě.. ale mě jede ještě hůř.. Nechci se tu hádat.

Žádnej - nejvyšší model sotva dotáhne novější i3 nebo starší i5 - a k R9 290 aby nebyla všude bržděna by byla potřeba aspoň i5-6500.

Smiřte se s tím, že AMD FX jsou staré, žravé a nedávají ani i3-6100. Místo toho protože máte DDR3 bych splašil Xeon E3-1231v3 (aka i7-4770 bez iGPU) a levnou B85 desku (ideálně oba z bazaru) - pokud jsou peníze (a těch není třeba nějak extra moc, nanejvýš do 8500-9000 Kč CPU a deska).

Že to někomu jede naprosto v pohodě? IMHO je to spíše klam - pro méně náročné hry na CPU například to jet v pohodě může - a thready se taky používaj nejen fyzická jádra, myslet trochu. 2C/4T - v pohodě, 2C/2T nikoli.

Cokoliv náročného na CPU - ztrácí a tečka.

Á, opět si vytáhl smyšlený test, co jsi dělal před lety - ten tvůj test je trochu neobjektivní, už to prosím tě pochop a přestaň se s tím pořád "vytahovat", ve skutečnosti se spíš ztrapňuješ !
Ano, pokud aplikace/hra pojeden na více jader, tak AMD má trochu šanci dohnat Intela, ale na jedno jádro se prostě nechytá. Navíc jednovláknových aplikacích je stále převažující většina.

Trošku objektivity, to že má Intel na jedno jádro větší výkon nežli modulární FX "traktor" platí, ale to neznamená, že je jako levný "herní" střed ní třídy nepoužitelný a to pro všechna hry, jak starší tak pro nové.
(na těchto procesorech je postaveno tisíce sestav a běhají bez problémů)

Tie vysledky 1vlaknovych a Xvlaknovych testov ukazuju stejny rozdiel, neni podstatne kolko vlaken to pouziva, ale co konkretne ten test robi. intel ma navrch v SSE asi ptz ma tam asi 256bitovu SSE alu aj pre jedno vlakno alebo jak to bolo uz zhlavy sa nepamatam. Ale ne-SSE aplikacia (=vacsina) nemusi mat takyto rozdiel, nemusi mat ani ziaden rozdiel. Ono neni aplikacia jak aplikacia. Vseobence mne je nejaky vykon CPU uprdele, ja mam pasivne chladeny CPu :D, to len taka technicka pripomienka.

Zmanipulovanej seš tady akorát ty a jestli za to nemáš prachy, tak tě vážně lituji - obhajovat 5 let staré zmodernizované vykopávky není ani fanatismus ale ukazuje to na něco s hlavou - ani známý troll Stratos s nimi nechce mít nic společného.

Tak že pro tu mojí základovku zkrátka neexistuje žádnej pořádnej procesor jestli tomu dobře rozumím? Nebo jakej procesor s AM3+ socketem nejlépe koupit aby se to vyplatilo a nějakou dobu bych na tom mohl hrát..?

A to už je dostačující procesor pro mojí GPU? Jinak včera jsem přetaktoval pomocí OverDrive a jednoho rádce svůj FX 6300 na 4.0 - 4.3GHz (při nejvyšší zátěži jede stabilně a nejde přes 73°C) Ale co se týče samotné hry H1Z1.. nevidím rozdíl..

Jinak nejde jen o tuhle hru jen si nedokážu vysvětlit že je to až tak špatné v porovnání s jinými slabšími sestavami.. A co se týče toho ZEN procesoru.. Jestli jsem se dobře dočetl tak bude potřeba nějaká úplně nová chystaná patice AM4.. Tak že bude potřeba koupit novou základovku.. A vzhledem k tomu že ta co mám teď se jeví a údajně je kvalitní mě dost zaráží že pobere pouze procesory FX od AMD.. Který teda podle toho co jsem se tu dozvěděl stojej za prd..

FX za prd nestojej k GPU střední třídy, ty jsi ovšem koupil high end a tam to je slabota prostě celý nevyvážený těch 16GB zbytečnejch atd.ZEN je novej soc tak jasný že všechno nový,jenže když teď koupíš FX8300 tak v tom utopíš akorát další prachy,je to 3 roky starej soc...Výměnou za ten co má jedinej ještě cenu kupovat tj FX8300 si moc nepomůžeš...www.cpu-world.com

Tak jsem to vyřešil nakonec sám.. šťoural jsem se v tom tak dlouho až jsem zjistil že byly 3 jádra procesoru "zaparkována" (v praxi mi teda hra jela na 3 jádra) ty zaparkovaná jádra byly sice také aktivní, ale málo.. screen z grafu zde: corepark.png
Tak že jsem je "odparkoval".. Jde to udělat pomocí regedit.. A nebo pomocí prográmku který to udělá za vás: watch
Výsledek je že H1Z1 teď mohu hrát na high a FPS mi zatím nešly pod 40.. :puff: