Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Nefunkční" hard disk po windows 10 aktualizaci

Zdravím,

dnes jsem si provedl anniversary update na windows 10 a zjistil jsem, že mi najednou nejde hard disk.
Jedná se o 1 TB externí disk. V "Tento počítač" se mi zobrazuje, ale jen s názvem. Nejde otevřít a neukazuje žádnou velikost. Když se ho pokusím otevřít, píše, že disk není dostupný a "požadavek není podporován".
Přitom ve správě disků se mi normálně zobrazuje, ale v typu souborů je uvedený RAW, což si nejsem přesně jistý, co to znamená a ještě jsem se s tím nesetkal. Předtím jsem ho měl klasicky naformátovaný na NTFS. Nevěděl by někdo co s tím? Vážně nechci přijít o data, která tam mám.

Tam už asi žádné nebudou,ale pokud nenapíšeš co jsi proved,těžká rada. Máš instalační médium W10 ? Jestli ano,vlož ho a napřed zkus opravu z menu - opravit tento počítač. Pokud nic,tak instalátorem zjistíš jestli instal.uvidí disk a jaká je na něm velikost obsazená a volná.Dál potom co zjistíš stav.

To mi ani neříkej. Nic jsem nedělal. Ještě včera večer jsem koukal na film, který jsem si pouštěl z toho hard disku. Jediná velká věc, kterou jsem dnes dělal, byl ten windows 10 update. Instalační médium si můžu sehnat.

Dolezite data mas mat zalohovane.

Disk je pravdepodobne vporiadku, len sa ti poskodil suborovy system, napr. si to vytrhaval za jazdy, alebo niekto poprepisoval sektory ktore nemal. Ci to ma suvis s update netusim, nehram sa na betatestera microsoftu s pokuswin10.
Ako prve restartuj Win, ked nepomoze tak skus ten disk prejst programom recuva, alebo testdisk, ze jake data tam este najdu a ci vobec nejake.

Dobře,to je jedno. Potřebuješ zjistit stav disku. Když použiješ instalační médium a disk bude v pořádku,jak píše MM,tak použiješ možnost -částečné obnovení systému,nějaký soft sice padne,ale data zůstanou. Jinak samozřejmě můžeš disk vyndat ven,ale taky ho nemusíš rozchodit na jiném PC.

Jakym programem? Pisal som ich 3, a existuju aj dalsie.
Ked tie subory s nesmyslnymi nazvy su prehratelne, tak im staci opravit nazvy.
Tazko povedat co tam je posahane/poprepisovane a jak, ale viec ako scanovat to s programami na zachranu dat s tym neurobis. Pripadne profi firma a zacvakat nejakych 10litrov alebo kolko.

Tím recuva. Našlo mi to tisíce souborů, každý o velikost pár set bajtů. Zkusím ještě nějaké další prográmky.
Platit x tisíc za obnovení pár desítek fotek z pár cest do zahraničí se mi vážně nechce a nebudu. I když to zamrzí.

Bohužel ne. Ale zkusil jsem to projet jiným programem, který našel ty soubory, o které mi jde. O zbytek klidně mohu přijít. Teď už se jen chci zeptat, až budu disk vracet zpátky do NTFS, bude stačit pouhé naformátování?

takisto ako si predtym srali do pc pokus98, pokusxp, pokus vista ci pokus7.
zbytocne sa tu navazas do win10, predtym i sa urcite navazal do win7, na ktory teraz urcte nedas dopustit.
Typicke chovanie podobnych ludi a maximalne trapne, ak si este nezistil.

Ked naprogramujes svoj uber bezchybny OS, potom mozes nadavat na ine OS. No co, kolko zdrojaku uz mas napisaneho, pan mudry?

Tebe asi niekto hodne ublizil.
Nenavazam sa zbytocne, kazdy s IQ>1 to vidi, len ty asi nie. Az ten Win niekedy dorobia, tak sa navazat prestanem. A Win7 je tiez sracka (ale aspon neznefunkcnuje vsetko okolo seba vcetne seba)
P.S. samozrejme ze som si pred polrokom ten slavny pokus10 skusil, videl som ze to je nedorobena agresivna sracka, a po 3dnoch som to sformatoval. Nemam dovod hrat sa na betatestera, MS ma neplati. A testovacie masiny v robote ma netrapia, tam mam odpojeny LAN kabel :D

Ani dnes 15.09.2016 (44 dní po Anniversary update) nejde připojit k počítači externí harddisk a to už proběhly nejméně dvě další aktualizace!! Zabývá se někdo v Microsoftu vůbec tímto problémem?

Dnes proběhla aktualizace 'Kumulativní aktualizace pro Windows 10 Version 1607 pro systémy x64 (KB3193494)' Po této aktualizaci už mohu bez problémů připojit externí harddisk. Ještě info pro kozakl problém byl u externích HDD pokud si měl externí SSD, tak s tím problém nebyl.

Nazdárek again,
tak jsem problém vyřešil a doporučuju to udělat následovně, pokud o data přijít nechceš:
ad 1 - zkus obnovit systém do předešlého bodu, vše by mělo fungovat včetně disku (jde o problém s drivery a čtením, nikoliv o poškození disku)
ad 2 - pokud bod nemáš, obnov bitovou kopii, anniversary se stáhne znovu už s novou opravou, která problém řeší a žádné zmatky s diskem!
ad 3 - pokud windows nevěříš (jako já), stáhni si EasyUS Data Recovery Wizard a jestli ho nechceš koupit jako moje retardovaná maličkost, tak si ho najdi ně kde s crackem. Trial totiž vyzálohuje z "raw" nebo jakéhokoliv poničeného disku jen malou část dat, i když je najde skoro všechny.

V mém případě - stáhnul jsem easy US a koupil (s daty pracuju a bude se mi hodit). Scann na novém PC cca 10 minut, záloha cca 10 hodin (1tb dat není prdel). Ale ok, nechal jsem to jet přes noc, ráno byly win 10 znovu po aktualizaci ptz mezitím miliony nasraných uživatelů 64bit kopií win10 doslova vybombardovali fóra Microsoftu a ten zas kupodivu reagoval poměrně flexibilně a šikovně s novým fixním update. Myslel jsem že mám nový HDD v hajzlu ale světe div se - fakt to byl jen problém s drivery windows po anniversary update. Co doporučuju po každém funkčním updatu je si z ofi stránek windows 10 stáhnout třeba na USB jako bitovou kopii systému, což všecko příště urychlí o řády dnů, pro ty z nás co na PC pracujou k nezaplacení a pro pařany to ušetří upocené downloady a znovudownloady gigabitů her. Anebo aspoň jednou za čas si to přiblblé usb udělat a vyčlenit si pár minut čas co v budoucnu ušetří dny nasrání a mnoho hřebíků do rakvičky.
Hezký den všem, přátelé - R.

"Co doporučuju po každém funkčním updatu je si z ofi stránek windows 10 stáhnout třeba na USB jako bitovou kopii systému, což všecko příště urychlí o řády dnů, pro ty z nás co na PC pracujou k nezaplacení a pro pařany to ušetří upocené downloady a znovudownloady gigabitů her. Anebo aspoň jednou za čas si to přiblblé usb udělat a vyčlenit si pár minut čas co v budoucnu ušetří dny nasrání a mnoho hřebíků do rakvičky."

Tohle jsem moc nepochopil, co konkrétně se má z oficiálních stránek Windows 10 stáhnout na USB a jak se to dělá jako bitová kopie systému ....