Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstranenie adresara z google pomocou .htaccess - pomozete?

Poradil by mi niekto ako pomocou .htaccess odstranit adresar aj s podsubormi z google pomocou kodov 404 alebo 410.
Teraz mi na mnou zmazanych podstrankach ukazuje kod 302, ale potreboval by som zmazat par adresarov a v nich dost vela suborov.
V robots.txt som ich uz dal ako Disallow: ale potreboval by som zmenit aj odpoved servera.
Dakujem za pripadne odpovede.
Roman

ahoj, takze mal som na domene zopar adresarov ktore som zmazal. Nachadzalo sa v nich cca 500 podstranok ktore su indexovane v google. Kedze som ich teraz zmazal, potreboval by som ich aj odstranit z vysledkov vyhladavania v google. Pristup do tychto podadresarov som v robots.txt zakazal pomocou Disallow ale potreboval by som aby som ich mohol zmazat z vyhladavania v google. A preto som sa chcel opytat ci existuje nieco v .htaccess cim by som to docielil, lebo pre zmazanie z indexu pozaduje aby stranka vracala kod 404 alebo 410, ale nechcem to mazat po jednej stranke ale ak by sa dalo nastavit to v .htaccesspriamo pre cely adresar aj s podsubormi.
Dufam ze sa mi to podarilo lepsie vysvetlit :-)
Dakujem
Roman

Citam citam a moc nerozumiem ani ja.
Co som pochopil, ze chces z Googla odstranit svoje zaindexovane stranky. Nerozumiem, co ta viedlo k tomu, ze ty mozes nejako ovplyvnovat, co ma a co nema Google zaindexovane.
Vymazanie z Googla totizto prebieha tak, ze robot zisti, ze dana stranka uz neexistuje po case ju Google zmazea drzi ju len v cache a potom zmizne odkaz uplne.

Dobře, tak stránky jste smazal. V tom případě přece vrací 404, nebo ne?
Po jednom se dají odstanit z indexu pomocí Webtools: removals
Úpravou .htaccess nedonutíte Google, aby cokoli smazal z indexu, maximálně ho přinutíte stránky neindexovat, což ve výsledku bude znamenat, že až se mu bude chtít, odstraní je sám (to ale může trvat taky mnoho týdnů).

Stranky som zmazal, ale presmeroval som neexistujuce odkazy na hlavnu stranku, takze teraz mi vracia 302. Preto sa len pytam ci je nejaka moznost zadefinovat cez htaccess ze sa ma stranka zmazat z vysledkov googlu. stranka https://support.google.com/webmasters/answer/16634 19?hl=cs a text :

Trvalé odstranění

Nástroj na odstranění adres URL slouží pouze k dočasnému odstranění. Chcete-li obsah nebo adresu URL odstranit z vyhledávání Google trvale, musíte provést alespoň jednu následující akci:

1. Odstranit nebo aktualizovat obsah webu (obrázky, stránky, adresáře) a zajistit, aby webový server vracel stavový kód HTTP 404 (Nenalezeno) nebo 410 (Již neexistuje). Soubory jiného typu než HTML (například soubory PDF) by ze serveru měly být zcela odstraněny. (Další informace o stavových kódech HTTP)
2. Zablokovat přístup k obsahu, například vyžadováním hesla.
3. Pomocí metaznačky noindex označit, že se stránka nemá indexovat. Tato metoda je méně bezpečná než ostatní metody.

no a kedze stranky su zmazane bod 2 a 3 sa spravit neda, ostava mi teda len bod 1, ale mmentalne mi zmazane stranky vracaju kod 302.
Tak co s tym?
Dakujem
Roman

Dobře, takže víme, že k odstranění z indexu potřebujete 404. Taky víme, že nyní stránky posílají 302. A víme i to, že 302 posílají proto, že

ale presmeroval som neexistujuce odkazy na hlavnu stranku

Takže řešíme co? Dokud tam budete mít redirect, povede to k 302 a Google si je v indexu nechá. Zakázat indexování určitých adresářů můžete třeba tím, že do .htaccess vložíte:

Header: "X-robots-tag: noindex"

a soubor zkopírovat do adresáře, který si nepřejete mít Googlem indexován, ale to opět nevede k tomu, že ty již indexované stránky zmizí z vyhledávání (alespoň ne hned).

Děláš s tím zbytečné ciráty. Nepotřebné stránky jsi smazal, takže si vytvoř nový sitemap.xml, podstrč ho Gouglímu a zbytek nechej na něm. Nepotřebuješ žádné přesměrovávání (navíc ze stránek, které ve skutečnosti ani neexistují, protože jsi je smazal). Ale vypadá to, že to máš jako koníčka...