Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpojování externího disku Transcend StoreJet 500GB

Dobrý den, prosím o radu.
Mám asi 7 let externí disk Transcend StoreJet 500GB .
[img]https://www.cclonline.com/images/MediaPool/VTumGir VpKN3Bq81S01rqw-3d-3d_BigProductImage.jpg[/img]

Ukládám na něj průběžně zálohy dat a mažu staré.

Disk se zapojuje přes dva porty USB (domnívám se že kvůli napájení).
Naformátován je na FAT32.

Od začátku co ho mám ovšem dělá problém a to že se při kopírování dat na disk nebo z disku do počítače, stává že se disk po přenesení několikti GB odpojí. Ledka zhasne, cítím že se přestává točit, Windows zahraje a oznámí že disk byl odpojen a za cca 20-30 sekund se zase nastartuje a připojí. A nebo taky ne - musím oba USB porty vypojit a znovu zapojit. Pak zase jede.

Zvažuji koupi nového boxu na disk. Domnívám se že disk samotný je vpořádku. AIDA nehlásí žádný problém.

Setkal se s tím tady někdo?

Prosím o rady

Děkuji

zálohy se nikdy nenechávají na přenosném usb disku, který sebou všude taháš. důvod máš před sebou.

může nanejvýš sloužit na transportování dat někam jinam. a souborový systém fat32 bez oprav chyb taky není vhodný, ty chyby při náhlém odpojení se tam dále řetězí.

nový disk koupíš naformátovaný už s ntfs a pochopitelně bude usb3. dnes se ovšem všechny hotové disky dělají napevno zkriplené pro usb rozhraní, tam podstatně klesá šance na záchranu dat.
v tom je lepší samostatný usb box a do něj dokoupit 2.5" sata disk.

zpět k tvému problému: nepíšeš jestli se tak chová v jednom obvyklém portu / na všech portech domácího pc / na všech počítačích.
problém může být i na straně miniusb konektoru - zkus jiný kabel. měl by být krátký, nemusí mít nutně "y" usb koncovku.

Děkuji za radu.
Zkusil jsem jiný kabel a funguje už perfektně! Děkuji

Přeformátuji jej ještě na NTFS.

Tento disk sebou nikam netahám. Je doma, připojuji jej k počítači jednou za měsíc.
Také vypaluji důležitější soubory na DVD.
Takže vždy existuje minimálně jedna další kopie.

Mozes mat aj napr. blbe kontakty na konektore na tom USB adapteri, ak ma na sebe mini USB konektor.
Alebo aj nejaky problem vo Win, ze po x minutach vypne USB alebo disky alebo proste setrenie lebo hura. Hlavne ak mas nejake novsie Windows, alebo nedajboze pokus10.
Skusil by som to pozakazovat v spravci zariadeni aj u USB portov setrenie spotreby a skontroloval aj v sprave energie ze neni nastavene vypinat disky po x minutach, trebars to Win nechape ze tam kopiruje data :D
A skusil by som aj ine konektory na PC, hlavne tie vzadu, ptz tie vpredu su nahovno dratiky cinske sracky. Aj tie datove vedenia tam su naprd.
Ked to neni bednou ani windowsami, tak by novy USB ramec mal pomoct, disk by to sam od seba nemal robit.