Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC pre TV stenu 8 monitorov

Ahojte,

Potrebujem poradit nejaku PC zostavu z ktorej v pohode pustim vystup na 8 monitorov HDMI. Na monitoroch nebude extremny graficky výkon, budu tam zobrazene kamery na kazdom monitore max raster na 9 kamier ktorych obraz prijimam cez internet v rozliseni WD1 128kbps 25fps.
Prva skusenost, takze radsej si necham poradit ake komponenty tam vyskladat.

Dakujem

Tak mozes pouzit 2 grafiky ak by kazda mala 4 vystupy to je potom dokopy 8. Len si musis najst nejake co zvladaju 4vystupy naraz, dnes by to uz nemal byt az taky problem. (alebo pouzit len 6 monitorov (2 rady po 3), co by bolo asi aj lepsie ptz bezne grafiky podporuju tusim len 3 monitory naraz)
Problem je potom skor to ze jak to tam na tie monitory chces rozmiestnit, samo to tam nenaskace, nejaky SW by to musel vediet davat osobitne na monitory, alebo aspon rozdelit obraz po ploche ak budes mat plochu nejak rozdelenu na vsetky. S tym by SW musel ratat. Skor si myslim ze sa to v praxi robi specialnou elektronikou ktora jeden obraz z grafiky rozdeli na 8 obrazov a posle do 8 panelov, a ne ze z PC 8 vystupov. Prakticky som take veci nerobil, ale keby som mal tak to skor sa snazim urobit tak.

no v podstate kazdy monitor bude samostatna plocha. Ked si predstavis ak mas dva monitory rozdelene na dve pracovne plochy ze si vies presuvat okna na jeden alebo druhy monitor. Takto ich bude 8 a do kazdeho monitora mozem preniest nejake okno. Ty myslis asi riesenie ked chces spravit s viacerich monitorov jednu velku plochu, to je ine.
Samozrejme SW stym pracovat vie. Ide mi skor oto aky maticnu/procesor/pamat/graficku kartu pouzit.
Mozme pracovat aj z variantov pre 6 monitorov.

No ved pisem o tom aku graficku kartu pouzit, taku co zvlada 8, a taka neexistuje. Bezne konzumne grafiky vedia tusim max 3 monitory naraz (si musis pozret nejake specifikacie ku konkretnej). AMD specifikuje ze karty vedia az 6 7, ale co som nasiel googlom to su asi nejake specialne so 6vystupmi co stoja 500$ ci co, ja neviem google nasiel co pisali ludia co skusali dat na obycajnu viac jak 3 a mali problemy pripojit 4 ci 6 naraz. Takze lepsie je asi pouzit dve grafiky (a teda zakl.dosku ktora ma 2x PCIe x16 slot) kazda grafika po 3monitory to mas 6 dokopy. Pripadne ak nahodou zistis ze vedia aj 4 naraz, tak budes mat 8 (2x4). Jaku grafiku je fuk, nepotrebujes 3D vykon. Len aby vedela 3 ci 4 vystupy naraz, si najdi akukolvek AMD HD cosi viz ten link.

CPU podla toho jak ten tvoj program zatazuje CPU, odkial to mame vediet. Normalne by to nemalo CPU moc zatazovat. Mozes si tam ale kludne drbnut aj i7 preistotu, alebo i5. Vie ten program vobec multithreading? Ak ne, tak staci aj 2core ale co najvyssiu freq. Ak vie tak trebars i5-i7. RAM by nemalo byt potrebne vela, naco, nema to co strkat do RAM. Klasickych 8GB apod. by malo stacit. Ale nerobim taketo veci a neviem jake ma naroky tvoj program.
Ratal si si vobec ze ci tolko dat dostanes cez LAN? Kolko ma datovy tok jedna kamera? A x27.

Napr. ked hladam na alze eyefinity kartu AMD, tak z tych lacnejsich co ma rozumne vystupy napr. https://www.alza.sk/sapphire-nitro-r7-370-2gb-d398 8505.htm?catid=18842862 ma 2xDVI a 1xHDMI, (DVI->HDMI ide zapojit priamo kablom) to mas 3x HDMI na jednu kartu, ked budes mat 2 taketo karty tak mas 6monitorov. Teoreticky sa da kupit DP->HDMI prevodnik a mozno budes mat 8, ak to vie naraz 4monitory, negarantujem.
P.S: pripadne uvadzalo sa ze pre eyefinity nutne musi byt pouzity DP, takze potom sa prevodniku DP->HDMi nevyhnes, a budes mat max.6monitorov (2x3). S tym eyefinity je hrozny chaos nikde to neni jasne specifikovane ze co to ma vediet.

P.S.2. a tu pisu ze do toho DP musis pouzit active adapter a pojdu max 3. (DVI, HDMI, DP)
http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2727911/x fx-radeon-370-4gig-ram-issue-monitors.html

Tak potom pouzi co chces, podla
http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/gefor ce-gt-730/specifications
maju vediet 3monitory aj GT730 ale nie vsetky 3 verzie (pozor na to), ta s DDR5 to ma podporovat.
Ten text "use any two of DVI,HDMI,VGA" je potom hovadina, mozes pouzit vsetky 3.
Ja by som tam dal radsej GT740, nech mas 3x digitalne a ne VGA, ktore moze robit problemy.

P.S. tu 730ku co si si vybral to prave nepodporuje, to je ta s 96 cuda jadrami, viz link na specifikaciu.

Tak napriklad to. Ma to sice len 1GB RAM, ale to by nemalo vadit, nechces hrat hry (mas tam aj drahsiu s 2GB RAM)
Vojst by sa to malo, typicky to je na 2 sloty a ty tam mas medzi slotmi 3sloty miesto.
Preco kupujes z toho shopu? Tam je ta karta na objednavku, a nemaju tam nic len gigabyte.
vseobecne mozno by slo najst aj nejaku 730ku ktora podporuje 3monitory, to je tazko na dialku tipovat ze jak to nvidia myslela s tou verziou, ci to je len nejaka tlacova chyba ci co. Ale u 730 vzdy bude jeden VGA. Ja by som preistotu drbol tu 740ku, aj ked je to drahsie.

Nasiel som ze 3monitory podpouje chip kepler a vyssie. Ale ako "730" sa predavaju aj premenovane stare chipy fermi, a aj kepler chipy. Takze ani svaty nevie co v tom je za chip. Ale ak suhlasi ten udaj 96 grafickych procesorov, tak to je stary chip asi. Neviem nie som nvidia, podakuj sa nejakym marketingovym kravatakom ze su dementi skurveni a robia bordel v oznaceniach :)

Tak si kup ked ti nevadi VGA.
Pasivne chladenie je trochu onicom ked tam budu 2 nad sebou, ale malo by to byt ok budes len v 2D nemalo by to moc hriat. Inac usetrit mozes aj na CPU stacil by mozno aj i5. Ak nejaky maju. Neviem aky vykon tam potrebujes. Ale jak chces. i7 je vykonnejsi.

Dnes uz existuje aj novsia platforma socket 1151, ale nechce sa mi tam hladat ze co tam maju za dosky, a stoji to cenovo podobne jak ten tvoj haswell, to je jedno. Kludne zober aj ten co si si vybral, je OK.