Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna grafické karty do 8k

Zdravím,
rozhodl jsem se vyměnit grafickou kartu v PC, chtěl bych něco do 8 tisíc, je mi jedno jestli AMD nebo Nvidia. Četl jsem, že za tu cenu je na tom nejlíp GTX 1060, ale chtěl bych slyšet váš názor... Ještě bych se chtěl zeptat jestli tomu bude stačit stávající procesor, se zdrojem by snad být problém neměl... A ještě mě zajímá, jestli se vyplatí rozšiřovat operační paměť na 16GB... Počítač je primárně využíván na hraní her v fHD rozlišení.

Zde sestava:

MB: ASUS M5A97 R2.0
CPU: AMD FX-8350 + Corsair H55
RAM: Corsair Dominator Platinum 2x4GB DDR3
aktuální GK: ASUS R9 270-DC2OC-2GD5
SSD: Samsung SSD 850 EVO - 250GB
HDD: WD Blue - 2TB
PSU: Seasonic S12II-520 520W
Case: BITFENIX Neos Window

Předem děkuji za každou radu.... :)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

GTX 1060 se sice v cenících vyskytují za ceny od cca 7500,-Kč, ale reálně dostupné jsou modely od cca 9000,- výše.
Další možností je RX 480 (případně RX 470), kde RX 470 už jsou dostupné, zatímco rozumné nereferenční RX 480 zatím ne:
https://www.czc.cz/porovnat?code=195865&code=19586 4&code=195861&code=195862

Upozornění: K žádné z těchto karet už nepřipojíš analogový (VGA) monitor. Jedině přes aktivní redukci z DP.

• Aha, protoze GTX@1060 namaji DVI-I ?
* Neznamena snad, ze kdyz jina karta nema ze ostatni jsou na tom stejne. (i kdyz tusim ze @1060 ma DL-DVI-D [24+1 PINs)

ANALOG PODPORUJI :
• DVI-I Single
• DVI-I Dual Link
• DVI-A
(jesli maji DVI-D MALE (24+1), jde pouzit alternativa typu : REDUKCE na samicku VGA

Nelze samozřejmě vyloučit, že některý výrobce na kartu přidá i analogový signál (VGA nebo DVI-I konektor),
ale grafické čipy této generace to již nativně nepodporují.

Jinak tomu, že by ta redukce DVI-D na VGA fungovala rozhodně nevěřím.

Mě docela láká ta ROG Strix od ASUS kvůli taktům, ale tolik už se mi zase dávat nechce... MSI vypadá zajímavě, ale vyplatí se to třeba oproti Gainwardu, který je o 2k levnější, když neberu že to MSI má mnohem líp řešený ten chladič? Tedy jestli ho vůbec naskladní... A už je nějaké info,kdy by měli vydat ty nové Zen procesory? :-D

Tak risknout můžeš i Gainward, ZOTAC, apod. pokazit se může cokoliv, ale nemusí nic.
Vyšší takty u GTX 1060 bych nehrotil, výkon to skoro žádný nepřidává, takže jestli chceš ušetřit ty 2 tisíce, tak klidně vem Gainward.

AMD Zen má být v 1. kvartálu roku 2017, jestli dojde ke spoždění nevím, ale má to být podstatně velký skok od stávajících traktorů. Jako první má vyjít 8 core Zen s podporou HT, takže 8C/16T, pokud se zadaří, tak bude mít AMD co nabídnout i jako konkurenci Xeonů/i7.

Hezké, toho jsem si dneska ještě nevšiml. Ačkoliv z minula vím, že tyto "random" úniky bývají pochybné a nic není tak jak se na první pohled zdá. Naposled jsem se takto šeredně spletl, když jsem osobně doufal v to, že první Traktory budou pro AMD spása, po prvních recenzích mě spíš málem šlehlo :) Naštěstí to trochu vylepšil Piledriver, ale pořád to byl přešlap.

O cenu bych se nebál, nemyslím si, že jsou takový idioti, aby byť třeba výkonnější procesor dali za víc než konkurence, ... Je zcela jasné, že cena půjde nahoru, ale stále se dle mého názoru bude držet níž. Rozhodně nelze čekat, že 8C/16T Zen seženeme za cenu Fx-8350, odhadl bych jen tak for fun 6-7 tisíc.