Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Autologon + autoskript x2 linux + mapovanie klavesnice

Riesim nahradenie Win masin linuxami a potrebujem, aby mi OS spravil nasledovne.
Automaticky logon na konzole 1 + spustenie remote loginu cez ssh na server a to iste v konzole 2 (s inymi udajmi).
Kedze k masine je pripojena len numericka klavesnica musim este namapovat prepinanie medzi konzolami (alt-f1, alt-f2) na numerickej klavesnici.
Autologin do konzol by som snad este zvladol, upravim /etc/systemd/system/getty@tty1.service.d/override. conf pre prvu aj pre druhu konzolu a spustim tam toto:

[Service]
ExecStart=
ExecStart=-/usr/bin/agetty --autologin username --noclear %I $TERM

Ako vsak spustit skript v tvare ssh user@remote_server pre obe konzoly? Kluce vymenit medzi servermi, aby nepytal heslo viem.

A klavesy som nemapoval este nikdy.

pokud chceš čistě jen přihlásit na vzdálený server (bez spuštění nějaké vzdálené aplikace), tak si uděláš klíče bez hesel, uložíš si je do profilu daného lokálního usera a spustíš přece rovnou - nepotřebuješ lokální shell jak píšeš výše. samotné ssh spustíš nějak takto ssh -l user hostname (případně další volby pro klíče apod.)

Potrebujem automaticke logovanie po restarte, pc bude vo vyrobe, pripojena bude len numericka klavesnica. V pripade restartu potrebujem, aby na kazdej konzole bol klient prihlaseny cez ssh na server (tam sa spusta automaticky aplikacia).
On sa potom prepina medzi konzolami cez klavesovu skratku (napr 00+0 a 00+1).
Momentalne je tam win masina, po starte sa spustia dve puty, ktore na naloguju na server a spustia aplikaciu, na 00+0 je namapovana alt+tab, takze tak sa prepinaju operatori medzi oknami.

No mam automaticke logovanie, upravil som lib/systemd/system/getty@.service a dal som automaticke logovanie usera.
Problem je, ze user je teraz na kazdej konzole, co by som mohol riesit asi vytvorenim getty1.service a getty2.service, kde by som dal zakazdym ineho usera, alebo...a toto by sa mi pacilo viacej pridanim startovacieho skriptu, kde by sa v prvej konzole nastartovalo ssh user1@server a v druhej ssh user2@server.
Otazka teraz je ako mu povedat, v ktorej konzole ma spustat konkretne ssh/respektive logon skript, pretoze ak to buchnem do .bashrc spustia sa mi obaja ssh klienti v jednej konzole.

Hoci si presmeroval ssh na druhy server na tty2 aj tak sa mi pod jednym userom spustalo aj ssh1, co bolo zbytocne, takze som to vyriesil vytvorenim 2 lokalnych userov vyroba1 a vyroba2.
Momentalne som narazil...vyroba1 sa automaticky naloguje a potom cez skript naloguje na server cez ssh. Problem je s vyrobou2, napriek tomu, ze som si spravil rovnaky subor getty@tty2.service, ktory by mala teda vyuzit druha konzola zostane mi tam blikat login a vyroba2 sa nenaloguje.
Kde robim chybu? Je to akoby systemd ignroval konfig pre tty2 a netusim preco.

Chyba bola, ze som vsetko konfiguroval v /lib a pres systemd je podstatny /etc, takze som musel spravit symlink pre obe tty z /lib/systemd/system do /etc/systemd/system.
Zablokoval som pouzitie ctrl-alt-del, takze vlastne vo vyrobe to uz nemaju ako znefunkcnit, cize odpada aj mapovanie klaves na zbytocnu numericku klavesnicu.