Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdielany priecinok v sieti wifi

Dobrý deň,
Prosím o pomoc. Mám v PC1 s OS win 10 priečinok v ktorom sú videá. Chcem si tento priečinok otvoriť a pozrieť si videa v PC2 s os win 10 alebo z mobilu s os Android. Viem, že je možné tzv. Vzdialené ovládanie pc pomocou napr. Teamviewer ale obávam sa sekania a nestability spojenia. Skôr by mi vyhovovalo riešiť to napr. Akoby serverom, prideliť priečinku s videami IP adresu, čo asi nepôjde. Ale možno by to išlo keby rozdelím HDD a druhú časť HDD použijem len na zložku s videami. Alebo aké by bolo najvhodnejšie riešenie prosím?

vybraný adresář(složka/priečinok) jde nasdílet - pokud není nesmyslně umístěný přímo ve tvém profilu, t.j. v knihovnách.
jdou mu nastavit přístupová práva pro vybrané uživatele. jednodušší je nechat přístup pro everyone: třeba jen pro čtení.
ve vlastnostech síťového připojení musí být zatrženo sdílení souborů.
firewall v domácí síti je při problémech lepší úplně vypnout.

i tak bývá u windowsích uživatelů na druhém pc problém, jak to připojit. od windows7 výš jde použít homegroup (anonymní sdílení) a jen se kliká a kliká.

ale androidu je to nejspíš houby platné a radši by viděl na filmových win10s normální pracovní síť a sdílení pro konkrétního uživatele s heslem.
viz kompletní obrázkový návod, kde si v komentářích stěžují, že nevidí. myslím, že mají na win nastavenou choromyslnou "domácí síť".

Krok 8: Průvodce 6. Název pracovní skupiny je velmi důležitý - musí být stejný pro všechny počítače, které chcete propojit (sdílet).

není nutno. to je jen pro lopaty, co se ručně proklikávají v místní síti a okolních pc.
normální člověk přimapuje síťový disk zástupcem:

net use x: \\ip.adresa\sdílený_adresář /user:uživatel heslo

Podarilo sa mi to a všetko funguje pri PC1 a PC2. Problém však nastáva pri androide. Napr. keď v PC2 do google chrome zadám URL/cestu k zdielanému súboru tak mi pekne vypíše obsah toho priečinka. V androide mi však napíše Err_Access_Denied. Zamietnutý prístup. vraj súbor nie je možné prečítať, a je možné, že bol odstránený (čo nebol) alebo presunutý (čo nebol) alebo môžu v prístupe brániť povolenia súboru - čo je zrejme môj problém. Ale ako ho mám eliminovať?

Skvelé, funguje to, ibaže ako som spomenul v prvom príspevku, ide o videá. Používam dokonalý prehrávač MX play, avšak tu narazil na problém. Nechce mi tento formát prehrať. Ide o .h264 formát. Viete pomôcť kde nájdem na to kodek? Alebo je nutné nájsť si inú aplikáciu? Ak áno akú?
Ďakujem.