Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová grafická karta + chladič

Zdravím,

chci si koupit novou herní grafickou kartu tak tu Vám píšu o radu ... Chci do 5 max tisíc, vím že je to málo, ale odešla mi teď a potřebuju novou žádný extra, měl jsem hodně starou gtx 260 specialnu edici takže do 5 bude stačit zatím ... A taky zdroj protože nevím jestli mi tu novou grafickou kartu utáhne zdroj, ale to asi uvidim o jakou kartu se bude jednat... Dal bych potřeboval nový chladič na cpu ... Teď mám Intel Core i7 860 2.8ghz quadro ... Dřív sem přemýšlel že bych koupil (viz. http://pc.poradna.net/q/view/836348-hd-6870-na-zdr oji-450w ) ale nakonec sem to nechal tak ale teď mi už nic jiného nezbývá ... Jinak nový zdroj bych nechtěl kupovat teď tak jestli se tomu dát vyhnout.

Děkuji

Páni, děkuju za rychlou odpověď ... Taky děkuji za váš drahocenný čas :) vážím si toho... Ještě musím vše pořádně změřit ať to vše sedne tedy ... A nejsem přeborník ale asi bych měl zkontrolovat jestli mi půjde i na základní desku ? A taky zapojení atd ? Když jsem u toho jak to vše zjistím prosím? Mám teď tu NVIDIA tak doufám že se nic nestane když dám jinou než NVIDIA do pc... Asi stačí jen drivery že ?

Děkuji moc!

Jestli má deska PCIe slot, tak tam půjde jakákoliv PCIe karta.
Montáž je jednoduchá, vyhodíte starou, zastrčíte novou, ...
Poté rozbalíte program Display Driver Uninstaller a spustíte, program vyhodí notifikaci pro spuštění v nouzovém režimu, potvrdíte, počkáte než naběhne nouzový režim a program a odinstalujete přes něj nVidia drivery (uninstall & restart). Poté stačí nainstalovat AMD Crimson ovladače, popř. ovladače z CDčka v balení.

A jak zjistím zda má PCIe slot ? .... A ještě bych chtěl dodat ... budu mít k dispozici 8 tisíc a chtěl bych za to koupit tu grafickou kartu, zdroj a chladič na procesor (+pastu, ale ta počítám je kolem 100,-). Tak bych se chtěl ještě jednou zeptat co byste mi doporučil... A asi nejspíš potřebuju u všeho znát parametry ne ? Aby se to tam vůbec vešlo...

Děkuji

A jak zjistím zda má PCIe slot ? ....

Tak na stránkách výrobce ve specifikacích, ale pokud to není stará vykopávka, tak má určitě PCIe slot/y.
Pokud by šlo tisíc korun přihodit a dalo by se počkat na naskladnění, tak toto http://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=7 46869696C70697A7 je vynikající volba.

O pár stovek levnější je MSI RX 470 4GB, ale myslím, že se vyplatí připlatit za onu RX 480.

Levnější možnosti chladiče
SilentiumPC Spartan 3 LT
• 2 heatpipe

SilentiumPC Spartan 3 PRO
• 4 heatpipe (o kapku lepší chladící výkon).

Samozřejmě je vhodné si zjistit zda se věžový chladič vleze do skříně.

Hmm, zdroj 520W ? Teď mám na 460W, nestačil by jen 500W ? Možná i levnější ? Jinak děkuji.

EDIT: Co jsem vyhledal tak můj Intel Core i7 860 (quad core 2,8GHz) má Intel Socket 1156, tak stačí hledat podle socketu a ani nemusím měřit ne ?
EDIT2: Jinak toto je můj PC https://www.alza.cz/gaming/hp-pavilion-elite-hpe-1 30cs-d148600.htm ... Lámu si hlavu tím, že jak tam je chladič(můžete vidět na obrázku) tak já ho mám přichycený na každém rohu 4 šroubama... Když tady ty procesory co mi ukazujete ... Si říkám, jestli tam vůbec půjdou ?... Obávám se jen abych to nekoupil a zjistil, že jsem to koupil na nic. Mimochodem zkoušel sem odpojit grafickou kartu, ale nemohu odpojit ten černo-červený tenký kabel... Vůbec to nešlo ani z jedné strany...

• Osobně doporučuji jen kvalitu, takže ten 520W Seasonic je za 17 stovek solidní volba (na CZC je tuším za 15 stovek).
• Ty chladiče mají podporu soc.1156, takže se namontovat dají, myslel jsem, zda se vejdou na výšku, aby nepřekážela bočnice.
• Pro instalaci těch chladičů je samozřejmě potřeba vymontovat základní desku a postupovat dle návodu, je to jednoduché, přinejhorším požádat někoho, kdo to umí a za pár piv si to nechat udělat.
• K čemu je ten černo červený kabel nevím, osobně jsem se s tím ještě nesetkal. Měl by jít ale odendat normálně vytažením, zřejmě bude jen přicucnutý "časem" a bude to chtít trochu síly.

Ale pozor, netuším jestli tyto HP hotovky mají standardní rozměry zdrojů, to už by ti musel někdo říct, nemám tušení jak to rozpoznat, krom vzhledu(?).

Tak to snad stačí ten zdroj jen změřit ? Jestli se tam vejde tento nebo ne. Takže musím odmontovat vše abych tam mohl dát chladič ?... Jinak jak koukám ta karta bude nejspíš dostupná až v září... Asi jiná možnost by nebyla ?

EDIT: Našel sem tuhle NITRO+ http://www.alfashop.cz/157870-SAPPHIRE-RADEON-NITR O-RX-470---PCI-E---4GB-GDDR5---dual-HDMI--DVI-D--d ual-DP-OC.html , ale tento obchod neznám a nevím jestli je moudré to koupit odtud.

Ano, asi změřit (hlavně pozici šroubků).
A ano, bude třeba odmontovat desku a dle návodu chladič přimontovat, pak vše vrátit.
Dosavadní chladič nestačí? Pokud stačí, nač jej měnit?

RX 480 by měla být do 2 týdnů.
RX 470 od MSI by měla být v úterý https://www.alza.cz/msi-rx-470-gaming-x-4g-d441190 2.htm
RX 470 od Sapphire je na cestě https://www.alza.cz/sapphire-radeon-nitro-rx-470-4 gb-d4383069.htm

No chladič jestli stačí... Bohužel sem dřív odstranil "pastu" a teď to hučí, ale i předtím si myslím že hučel, tak já nevím jestli jen koupit novou pastu nebo koupit rovnou nový chladič s pastou. Je na cestě ale termín dodání není známý, tak to může být taky za dlouho.

Dobrá tedy, jinak ještě nevím co s tím chladičem... Jak na to koukám ... Přece musím ho upevnit těma čtyřma šroubama na každém rohu.. A u tohohle nevidím vůbec jak by se to tam přichytilo... Nebo aby mi to vůbec padlo na základní desku... S tím si taky lámu hlavu... Půjde mi to vůbec vše i grafická karta, zdroj a tak na tu základní desku ?

Ty chladiče mají vlastní backplate a šroubky, nepoužívají ty defaultní co máš na desce, to vše je v manuálu.
Pokud ta deska má díry pro chladiče stejný jako desky výrobců, tak problém nebude. Nemám rád tyto hotovky, je s tím jen bordel.

A ano, pokud se zdroj vleze do skříně, tak půjde i k desce. To samé grafika.

Pokud defaultní chladič stačí, kup jen pastu a přepastuj to.

Teď mě zadrhává jen jedna věc... Určitě půjdou zapojit všechny ty "konektory" z toho nového zdroje na mojí základní desku ? Jelikož je to celkem dost let, tak aby to vůbec se vše dalo spojit. Toho se ještě obávám ... Ty díry jak můžete vidět zde ještě vidět v obrázcích https://www.czc.cz/hp-pavilion-elite-hpe-130cs-wc7 69aa/73657/produkt , tak já si nejsem jistý, jestli tenhle chladič co jste mi doporučil má to upevnění takhle dáno na ty díry.

EDIT: Právě nevím zda ten původní chladič stačí, ale když to hučí... Ale zase nehučí ten chladič, či větrák, ale zdá se mi že hučí větrák který je na straně, což mi nedává moc smysl, proč zrovna ten jede jak o život ? Koukám ještě na to zapojení u grafické karty to píše PCI-Express 16x 3.0 a u toho zdroje(co jste doporučil) jsou PCI-Express pro 6 a 8 pin ... Nebude to problém ? Či tomu nějak moc nerozumím...

EDIT2: Co si myslíte o tomhle chladiči ? https://www.alza.cz/cooler-master-hyper-tx3i-d4163 915.htm

EDIT3: Tak sem to vše změřil a zdroj by měl padnout jak nic, grafická karta je moc dlouhá ta nepadne a ten chladič co jsem měřil tak tady s tím co jsem navrhl já je vysoký 13,6 cm a ta má bedna 14 cm, tak nevím jestli to nebude problém pro chlazení nebo tak...

Tak ten chladič co jsem navrhl, ten ne... Jinak mám jen obavy aby se mi tam vešel... Já sem si to teda změřil, ale snad jsem to změřil dobře. Velikostně jako od procesoru "nahoru" je to nějakých 14cm a tohle má výšku 13,5 ... Bude to problém ? .. Vešel by se ale...
Říkám si,že možná ten větrák který není u procesoru hučí kvůli němu ale to já nevím... Snad ano nechci abych koupil nový chlazení a on bude hučet dál...

Děkuji za všechnu pomoc prozatím.