Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová aktualizace W10, zpomalený chod, otřesný zvuk, notebook zamrzá

Zdravím,

rád bych se zeptal zda má někdo podobné zkušenosti s novou aktualizací na W10?

Pár dní jsem aktualizaci odkládal, ale včera jsem ji konečně nainstaloval... a začaly se dít věci.

Po nainstalování se nové aktualizace pro windows mi začal v notebooku chrastit zvuk, což při 45% hlasitosti je už co říct. Dále mi začal problikávat display, resp. jas. Notebook se výrazně zpomalil a občas si rád zahraju Dotu2, což jsem chtěl i včera.
Po zapnutí mi dota běží asi 10 vteřin a pak celý notebook zamrzne, nejde spustit správce úloh a jediné řešení je tvrdý reset.
Nutno dodat, že do aktualizace mi dota běžela úplně v pohodě a nikdy předtím se nic takového nestalo.

Novou aktualizaci jsem tedy odinstaloval, nicméně i přes odinstalování aktualizace bylo zjevné, že některé grafické změny z nového packetu zůstaly. Problémy furt přetrvávaly, rozhodl jsem se tedy notebook hodit zpět do továrního nastavení. Problém je furt stejný a už si nevím rady.

Mohl by někdo napsat nějaký názor, případně radu prosím?

Děkuji a přeji hezký den

Ahoj,

Ano, notebook byl zakoupen s W10. Volal jsem i na support HP a ten mi řekl to samé, zřejmě se jedná o nekompatibilní ovladače atp.

Kromě toho, přestaly mi fungovat i hotkeys, takže jsem stáhl ovladače přesně pro můj notebook a... stále je vše stejné... Už mi vážně dochází nápady a jsem v koncích.. Uvažoval jsem o přechodu na jiná okna, ale nechce se mi investovat do nového windowsu peníze.

každopádně děkuji za reakci.

Hezký den,
pokud byl notebook zakoupen s W10, pak je ještě v záruce. Doporučuji zazálohovat data a reklamovat u prodejce. Má 30 dnů na to, aby na notebook nainstaloval funkční OS, který již máte zakoupen. Problémy prodejce a výrobce Vás nezajímají, požadujte funkční stroj. Pokud se mu to nepovede, odstupte od kupní smlouvy a požadujte peníze.
Toto je můj názor a tak bych postupoval. Pokud Vás netlačí čas, pak počkejte na další reakce.

Já ale vůbec neříkám, že sis to zasvinil sám - ale prokaž to při reklamaci že to ne ty, ale microsoft. Hardwarový problém je jasný důvod k reklamaci; o softwaru/OS takový dojem nemám.

Že se ti stáhla nějaká aktualizace, která ti pokazila systém, to ti věřit mohou a nemusí.

A plně s tebou soucítím, naštěstí se tímhle podařeným systémem nemusím (a věřím, že hodně dlouho nebudu muset) zaobírat.

Jasně, chápu to. Jen mě překvapuje, že nepomohl ani reinstal oken, což jsem jak jsem doufal, chybu odstraní..

Nooo, nevím co dělat. Bez notebooku se neobejdu, živím se prací přes něj. Zítra zavolám na support HP a poradím se s nimi co dál.

Každopádně vše díky za reakci, cením si toho.

Aktualizácia OS od tvorcu tohto systému (M$) je odporúčaná. Že vypustili nepodarok - to užívateľa nezaujíma, on chce funkčný OS! Teda nemusí nič dokazovať, že sa to stalo po aktualizácii. Build OS je predsa už zaznačený a dá sa vyčítať. Zákazník teda má právo reklamovať nefunkčnosť NB s OS, nakoľko vinou distribútora OS sa tento znefunčnil a nainštaloval nesprávny SW, ktorý sami odporučili.
Nech skúsi reklamovať.

Celkem se nedivím, že máš takové potíže - stačí si počíst

STACÍ SI POCÍST ze to tazateli delá i po obnovení = bez UP Anniversary, ale není na to predhodit náké clánky ze jde hned o chyby MS. (knicemu jinému nez zamotávaní hlavy tazetli to nepomuze)

Bomberek
• Uz jsi nainstaloval/aktualizoval ty ovladace na tvuj NTB ?
*Jsou dostupné na stránkách HP + Tvuje oznacení NTB, zacni stahnutím Chipset, Gpu, Lan/Wifi, poradil bych to nestahovat a instalovat SW HP, krery muze práve zavinovat také anomalie ruznych typu.

To je právě to, čemu nerozumím, že to dělalo i po obnovení systému.

Ovladače jsem stáhnul a nainstaloval. První GPU, Zvuk a pak na hotkeys a žádná změna.

Někdo mi doporučil vytvořit si jiný oddíl na HDD, nainstalovat na něj např. Linux a vyzkoušet v něm jiné aplikace a hry. Tím bych eventuelně zjistil, že mi odchází HDD, jenže to přece nevysvětluje ztrátu funkčnosti hotkeys a dalších věcí.

Tak jsem zkusil kompletní reinstal oken bez připojení k síti (aby se mi nenainstalovala nová aktualizace), ale hotkeys stále nefungují a notebook zamrzá jen pokud zapnu hru. Zkusil jsem tedy zkontrolovat HDD 3 programy, zda není vadný oddíl jen v části, kde mam nainstalovanou hru, ale u všech 3 programů je status OK...

Zkusím ještě nainstalovat znovu ovladače v pořadí, které mi popsal kolega výše a pokud ani to nepůjde, budu ho samozřejmě reklamovat.

Všem děkuji za rady a snahu pomoct.

//edit: Stále jsem ale zmatený, že se to vše pokazilo až po té aktualizaci, do ní vše šlapalo bez jediné chyby.

ovladač hot keys není součástí windows, to si bastlí každý výrobce notebuků sám. a protože hp je docela prase, ani se nedivím, že jeho ovladač je nekompatibilní s libovolným updatem os.
pokud je ten krám ještě v záruce, kontaktoval bych hp, co s tím budou dělat.
po záruce ti ukážou fakáč, podpora jejich šmejdů je den po záruce přestane zajímat, update nefunkčních ovladačů neřeší.