Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PSPad pro Arduino

K editoru PSPad jsem si jako kompilátor nastavil Arduino IDE. Cesta je k arduino.exe, parametry %Name%%Ext%.
Přes Ctrl+F9 se IDE spustí s aktuálním souborem, verifikaci, případně nahrání do desky musím udělat ručně. Pokud udělám změnu v PSPadu a znovu spustím kompilaci otevře se další instance IDE.
Nepřijde mi to zrovna pohodlné, asi to nedělám dobře. Uměl byste někdo prosím poradit jak nastavit parametry PSPadu, aby se kompilace v IDE spustila rovnou.

Díky za odpověď.
Také předpokládám, že bude potřeba vytvořit nějaký .bat, na stránkách PSPadu jich je několik jako příklady pro různé jiné jazyky a kompilátory. Na diskusích jsem našel pár příspěvků od lidí kteří tuto kombinaci používají, ale příspěvky jsou čtyři, pět let staré.

"IDE" znamena ze to ma v sebe aj editor, preco to spustas z PSPadu?
Z ineho editora by si mal spustat len compiler resp. nejaky make proces, a ne IDE.
Vsetko zavisi od parametrov toho arduino IDE a od toho jake compilery to pouziva atd. Ja to zhlavy tiez nepoznam, ale ked je nieco "IDE", tak pouzivam editor v nom, ptz to je vyznam "IDE" prostredia (Integrated Development Enviroment = vyvojove prostredie ktore ma vsetko v sebe), alebo z ineho editora spustam len make proces.
P.S. si zisti ze jakym parametrom sa to ide da spustit tak, aby sa po kompilacii same zas zavrelo. Nejaky editor nemoze vediet jak to ma zavret, on to len spusti, skoncit to musi samo. T.j. vsetko ti funguje spravne.

https://github.com/arduino/Arduino/blob/master/bui ld/shared/manpage.adoc

Normally, running the arduino command starts the IDE, optionally loading any .ino files specified on the commandline.

Alternatively, if any of the following command line options is given, no graphical interface will be shown and instead a one-off verify (compile) or upload will be done.
... a tam mas vylistovane tie alternativne options...

takze si tam daj trebars --upload a prelozi to a rovno aj uploaduje. A nespusti zbytocne cele IDE.

Compile and upload a sketch using the last selected board and serial port

arduino --upload /path/to/sketch/sketch.ino

Předpokládal jsem, že se editor i IDE chovají správně, jen jim neumí říct co po nich chci.
Takže jsem do parametrů napsal: --upload %Name%%Ext%
Teď to nahraje do desky přeložený soubor aniž by se otevíralo IDE.
Jdu zkoumat další parametry.
Děkuji za pomoc a ještě bych vás chtěl požádat o označení vlákna „vyřešeno“.