Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB c kabel?

Dobrý den, objednával jsem power banku a byl tam dárek usb c kabel. V čem je lepší než klasický? Nabíjí rychleji? Nebo v něčem jiném? Děkuji Vám moc za odpověď.

Zarízení co má USB-C, pouzívám telefon.
Rozdíl o proti predeslé reference je jiny tvar (coz znamena nekompatibilita s USB né C), oboustrany kde je jedno jak ho do zarízeni zastrcís, je rychlejsí (v teorii az 2x rychlejí jako "3.1") u telefonu umoznuje rychlodobíjení (jelikoz podporují tusím az 5A), dají se zakoupit i USB klíce, ale chce to zarízení které s ním funguje :-)...
* Nové modely telefonie, uz budou stále casteji vybavené portem USB-C, hlavne kvuli vyse uvedené rychlosti prenosu dat, rychlé dobijení.

Su vo vsetkom moznom.
https://en.wikipedia.org/wiki/USB_Type-C#Hardware_ support

Ide tam asi hlavne o dual role support, a podobne, zhlavy ani neviem co vsetko je tam odlisne este som s tym prakticky nerobil nic.

Ked to nemas kam strcit, tak ti je to logicky k hovnu. Keby si to mal kam strcit, tak logicky to je k tomu aby to nabijalo. Nabijat to bude normalne, ne rychleji. Keby si ho ale nemal vobec, tak by si nenabijal vobec :D

Nabijat to bude normalne, ne rychle

• Bude nabíjet rychleji. (toto dobíjení s USB-C pouzívám u Lumia 950XL, kde z 20% je za 30min na +- 75-85%), navíc nekteré MS Lumie jdou pouzít jako mini PC, kde se USB-C jeví jako podstatny element vykonu :-), at u pouzití Conntinum, nebo projekce WP do PC.
* Ale minimálne s 3A dobíjeckou.

Jak si ho tam strcil ked to ma USB-C?

Nerozumím, strcil co kam ? (zalezí na cinosti, USB-C mám na telefonu, na conntinum, dokonce se chystám pridat jeden Port C do PC).
* Ta rychlost dobíjení zavisí na A, kde USB-C podporuje az 5A, ale nechávám radeji na overení..

Dotazovatel sa pytal v cem je lepsi nez klasicky. Odpoved: lepsi je v tom, ze ide strcit do toho konektora, a klasicky nejde strcit :) A naopak zsamozrejme.
Ze ma viac pinov na napajanie, tak je logicke potom ze to dovoluje vyssie prudy, ak vsetko ostatne involvovane tie vyssie prudy vie vyuzit vobec.