Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpojuje/nejde se připojit k domácí wifi

Čau,
jak už název napovídá, tak mám problém s tím, že se mi klidně ntb zničehonic odpojí od wifi, která zmizně i z možností v dostupných wifi a můžu se jít klouzat (restartovat/vypínat pc a doufat, že při startu to bude ok, protože samo jen tak to nenaběhne). Občas se i stává, že nastartuju pc a už danou wifi nevidím, takže to řeším stejně.
Na bytě jsem jediný, kdo má takový problém. To, že wifi šlape v pohodě, ikdyž ntb to tak nevidí, poznám i podle mobilu, takže žádný krátký výpadek to určitě není. Tento problém se mi stává pouze zde na bytě, nikde jinde jsem na něj ještě nenarazil (např. ve škole).
Co jsem zkoušel? Reinstalovat ovladače, vypnout v nastavení něco ohledně úspory baterie, aby se automaticky vypínalo připojení k internetu, a změnit v routeru síťové pásmo, protože v dosahu mám dalších 10wifi, takže mě napadlo, že by se to mohlo zrovna nějak krýt.
Nějaké specifikace:
Ntb: Lenovo z50-70
OS: Windows 10 (chci upozornit, že mám na dualbootu Ubuntu 14.04, na kterém jsem tento problém nezaznamenal)
Internet/router: UPC a ten jejich defaultní router, co dávájí (přesně nevím, můžu zjistit)
Ještě chci upozornit, že na wifi je nás připojeno asi 6 lidi (každý pc+mobil), ale v tuto chvíli jsem tu sám a problém stále přetrvává.

Setkal se někdo s něčím podobným? Zkoušel jsem hledat, co s tím, ale všechno se točí kolem ovladačů/nastavení windows, což jsem zkoušel.

Ovladače jsem instaloval z Lenovo support stránek. Router má v nastavení pouze 2.4Ghz pásmo a kanály pouze od 1 do 9, takže jsem kanál nahodil na 1 a stále mě to odpojuje, ale po odpojení wifi vidím, takže není potřeba odhlašování/restartování, a jde se na ni připojit.

Ale chod. Co to je presne za router?
Tak nastav kanal 2 alebo 3. Alebo 4. S ktorym to pojde lepsie, na ktorom nevysiela zrovna sused a sanitka pred blokom.
Este si mozes nastavit napevno WPA2 AES, a nejake dalsie veci napevno, ne na auto.

Ovladace tam boli pre Win10 naa tych strankach? Ostatne ovladace tiez? Tie Win10 tam instaloval kto a jak?
V spravci zariadeni si skus u tej wifi karty v nastaveniach vypnut setrenie energie.

Omlouvám se, ale až teďka koukám, že jsem psal v prvním příspěvku o UPC, máme tu O2. Jejich standartní modem Comtrend VR-3031eu.
Zkouším teď kanál 2, tak uvidím, jak to půjde, ale v dosahu je tu dalších 10 wifi a rozložení je +- rovnoměrné, jen kolem kanálů 1/2/3, to vypadá míň obsazené.
Ověření v síti je na WPA2-PSK a WPA/WAPI šifrování na AES.
Ovladače na w10 na těch stránkách jsou, ale s tímto problémem jsem se setkával i u Windows 8.1, takže to asi nebude přechodem na W10 a novýma ovladačema. Windows 10 jsem tam instaloval já, měl jsem tam Windows 8.1 přes školu a když pak přišla možnost přechodu na W10, tak jsem toho využil.
Šetření energie u wifi kary mám vypnuté.
Šířku pásma jsem zkusil změnit na 20Mhz z 20Mhz/40Mhz Mixed Mode.

kvůli retardovaným mobilům doporučuju jakékoli volitelné možnosti zrušit, nechat jen pevné předvolby - proto 20mhz.
menší šířka pásma = menší rušení, přes zdi ten signál stejně stojí za houby.

instalace: když nebyl nejdřív instalován driver chipsetu a teprve potom wifi, karta nefunguje správně.
w10: pokud nešlo o čistou instalaci ale jen o upgrade, jde o další zdroj možných problémů.

psát o obsazených kanálech nemá smysl, důležitější je screen.

Ak sa ti nepreladuje router, to ma asi odflaknuty firmware, ktory nevysiela v oznamovacom ramci siete udaj o pozicii primarneho a sekundarneho kanalu. Tato vec je dolezita ak je nastavena sirka kanalu na 40MHz. V takom pripade je potrebne v ovladaci wifi karty na pocitaci nastavit rucne, ktora cast 20MHz kanalu z tych 40MHz je primarna a ktora sekundarna. Byva to pod volbou 'extension channel above'.