Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovládání PC na dálku (údajně Microsoftem?)

zdravim, známý má v pc nově windows 10, tvrdí že mu microsoft v rámci vylepšování systému ovládá pc na dálku (včetně pohybů myši ap.) . mám za to,že se spíše jedná o vir, že mu to pc někdo sice ovládá ale rozhodně ne microsoft. co si o tom myslíte?

MS na dálku nic nic neovládá, nebo alespon né mysí.
Jde o nejakou skodnou/virus typu remote. (k jeho zbavení bude zrejme potrebu udelat minimálne bod obnovy, tyto viry do PC tahají i jiny Malware, takle bys to PC cistil donekonecna)
*V kazdém prípade bych bez cekaní odpojil PC od Internetové site.

O desítkách už jdou takové pověsti,že se třeba nainstalují samy od sebe,Bill si hraje na počítačích uživatelů hry a podobně. Nevím co bude až budou desítky ještě více vylepšené,to si bude MS i vybírat peníze z účtů za cracklé programy. :-)