Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde zvuk - Ubuntu

V nastavení je jen SPDIF zařízení. Prosím o nějaké info jak problém vyřeším. Zřejmě se nestahly všechny ovladače

Děkuji

Ubuntu 16.04 LTS
ASUS M4N78-AM
Athnlon II X2

Me taky ne.

Ubuntu 16.04 ma se zvukem nejakej problem, on je to tradicni problem pod linuxem, nebot PulseAudio ....

Zkus mrknout na alsamixer, jestli tam je videt zvukovka a jestli to jen nemas ztiseny, pokud bude zvukovka videt a hlasitost bude na vsech kanalech 100 procent, tak zatim nic nez to vyresej.

V tom alsamixer?

Vypis presne co tam mas a prepina se zvuk myslim F6, ono je to tam vsechno napsany v tom programu.

Ono je teda divny, ze ti to nenajde ovladac u tak stareho PC jeste s VIA zvukovkou, ktera je v linuxu normalne podporovana, tohle by melo fungovat uplne normalne i v 16.04.

Tak asi moje blbost že jsem to nevyzkoušel dříve. Pořád jsem zapojoval do předního panelu. ted mi brnklo že by to mohl být problém. Samozřejmě vzadu to hraje naprosto normálně. Pod WIN přední panel hraje ale nehodlám zjistovat proč pod linuxem ne. Každopádně to pokládám jako vyřešeno :-D

sudo speaker-test -c6 - pomohlo také díky.