Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nestabilní Internet

Zdravím. Měli jsme internet od UPC ale z finančních důvodů jsme museli přejít k místnímu poskytovateli JH-Comp.
Nejprve mě zaskočilo, že mi odmítli dát optiku, že to nedělají a ke stolnímu PC mi prodali Wi-Fi kartu..

https://www.czc.cz/tp-link-tl-wn722n_2/68431/produ kt

No, od té doby je internet extrémně nestabilní. Při hraní her ping bývá +- 20, ale každých cca 15 sekund jakoby se mi počítač odpojil od internetu. Ping vyskočí tak na 800, ale to proto že ten lag je vždy tak na 3 sekundy a tak ukazatel nestihne vyskákat, jinak by šel ještě výš :/

Každopádně se chci zeptat zda si myslíte, že je chyba u poskytovatele ( tento poskytovatel nemá dobré hodnocení, profesor IT si na něj také stěžuje ) nebo zda je možné, že je problém v přijímači. Mám Win 10, přijímač psali že podporuje max. Win 8.1. ale mě funguje. Proto si nejsem jistý, zda to může způsobovat tyhle problémy, nebo jestli mi jen poskytovatel dodává nestabilní internet.

Omlouvám se za těžce pochopitelné vysvětlení problému, ale snad to nějak přelouskáte. Díky

nejdřív k termitologii: to není (výkonná) wifi karta, ale podřadný nevýkonný wifi adaptér.
s tím něco chytáš přes zdi, možná ještě rušen sousedy? screen z inssideru by nebyl?
a celá ta ne-instalace ovladačů pro win10 to taky nevylepšuje.

doporučovat přemostění zdí přes powerline nemá smysl, když kvůli ceně měníš spolehlivou kabelovku za absurdní garážnickou wifi.

co řešit:
u tvého upgrade na win10 jsem nebyl, ale podle popisu bez správných ovladačů je to zoufalost.
připojení "pařanského pc" přes wifi je druhý hřebík do rakve. měření rychlosti přenosu jednoho souboru není správná vizitka, tebe zajímá odezva na každý nový požadavek.
samotné zarušení wifi okolím je taky otázka.

rušené od sousedů to není. i když nevím, co si mám o té dvojici kanálů 2+6 myslet.
router je enkový, tj. neměl by být tak starý (problémy se zdrojem).
upc používá kabelový router - co máš za typ od nového providera?
ve světě plném wifikrámů se doporučuju zabezpečení routeru nastavovat napevno (wpa2 + aes), kvůli špatným ovladačům.

Daj si ping na router a uvidis, ze cez wifi je to bieda ked to ide cez steny. Ak mas ping vacsi ako 5ms s obcasnymi skokmi vacsimi ako 50ms, tak hranie hier cez wifi konci presne tak ako si popisal. No a ked sa ti to odpaja, tak to uz je absolutna mizeria. Najprv vyries to aby sa to neodpajalo. To vyriesis zmenou polohy routra a/alebo aj pocitaca. Potom mozes riesit velky ping ak bude.