Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ztráta dat při výjmutí / vložení

Zdravím,

dnes přítelkyně bez dozoru migrovala data stylem vyjmout / vložit z externího disku (WD My Passport Ultra 1TB) na externí disk (WD My Passport Ultra 2TB).

Potom se "něco stalo" - není mi schopná vysvětlit co, jen tvrdila že ji to nejde. Výsledkem je že data na novém disku nejsou a na starém disku také ne. Složky jsou na starém disku viditelné, ale už ne jako složky a mají velikost 0. Místo na disku je ale obsazeno - viz screen.

Screen z TCMD je tady:
NZ73

Podle mě se jedná o stejný problém viz. vlákno zde:
http://pc.poradna.net/q/view/1525331-ztrata-dat-ze -slozek-pri-kopirovani

Bohužel jsem tam žádnou použitelnou dopověď nenašel.

Zkoušel jsem - Recuva + pár jejich klonů, zkoušel jsem ze zoufalství i "zkontrolovat a opravit" od woken, ale bez výsledku.

Nyní zkouším testdisk 7.0, ale moc šancí mu nedávám.

Předem děkuji za jakoukoliv konstruktivní radu, jak případně složky obnovit a data zachránit.

Díky moc

první problém bude v těch mrdkách "WD My Passport"
ty disky mají interní šifrování, přitom připojené přes ubohé usb, to znamená že na tom disku nejde zjistit nic.
přesunuté / odstraněné data ze zdrojového 1tb podle mě nemá šanci žádný nástroj najít.

Místo na disku je ale obsazeno - viz screen.

tomu nějak nerozumím. to máš windows95, které neznaly přístupová práva?

a co tam máš za absurdní soubory / zástupce nebo co bez přípony s nulovou velikostí? to ti celá léta připadá normální?

Místo na disku je ale obsazeno - viz screen.
tomu nějak nerozumím. to máš windows95, které neznaly přístupová práva?

a co tam máš za absurdní soubory / zástupce nebo co bez přípony s nulovou velikostí? to ti celá léta připadá normální?

To jsou právě ty "poškozené složky" které zobrazují 0, ale dle obsazeného místa zabírají ca. 200 GB

jenom ze zvědavosti: když ten usb disk s nulovými soubory připojíš k nějakému live linuxu, taky ukáže stejné skryté zabrané místo?

šla by na to sice poštvat kontrola disku / chkdsk, ale taky není jisté, že windows jen neopraví údaj o volném místu a k někde schovaným souborům už definitivně nebude přístup.

na počítači, kde se to provádělo, bych nechal běžet memtest. pro jistotu, jestli je v pořádku.
dalším vysvětlením by mohlo být, že souborový systém cílového disku byl poškozený už před kopírováním (to jsou ti odpojovači usb za chodu) a tento přesun do nikam je výsledek.

ten zmiňovaný testdisk je dobrý nástroj - ale ne na degenerovaném "passport" disku s omezeným usb přístupem.

to interní šifrování jen brání recuvě v obnově obsahu na zdrojovém 1tb disku.

cílový 2tb disk tipuju na nekorektní odpojování uživatelem = chyby souborového systému.
tazatel doteď nepíše, že by nechal spustit kontrolu = zápis na nefunkční cesty -> neviditelné soubory zabíraly 400gb, kopírování do "nulových souborů" netrvalo podezřelých 0.5s.

wd nadšencem doinstalovaný driver se nedá vyloučit, dobrá připomínka.
projel bych "drivers" a "services" v ms autoruns, co je tam od wd - jestli to tam patří.

Skus to najprv v live linuxe ako uz bolo pisane.

Dufam ze mas povolene zobrazenie skrytych a systemovych suborov.

Ked je to miesto obsadene a chkdsk nic nehlasi, tak tam tie subory skutocne niekde su, a nie su zmazane. Trebars su v kosi. Alebo niekde inde. Potom logicky ich recuva nenajde, ked nie su zmazane.

USB WD a ještě 2TB, to je diagnóza. A místo kopírování dat (aby byla aspoň nějaká šance na obnovu dat, až jeden z těch plastikových krasavců za lidovou cenu zdechne) zvolí přesun dat.

A dorazíš to ze zoufalství použitím milionu nástrojů, aby z toho jo fakt nešlo už nic vytáhnout. Vychází mi z toho, že ta data zase tak důležitá nebyla.

Zdar,

díky za rady. Data se mi podařilo bezezbytku vytěžit live linuxem (Ubuntu) - havarované složky se zobrazily se ve složkách kořenového adresáře disku jako found.001 - found.00x

Zkusím ještě ze zajímavosti obsah disku přemazat a znova na to poslat recuvu, jestli něco najde.

Ještě jednou díky. Po této zkušenosti se začnu zamýšlet nad nějakým NAS

Jinak prosím označte jako vyřešeno.