Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bezpečné smazání disku | geek rada

Ahojte, potřebuju poradit nějakou dosovskou flash disk - bootable utilitku na bezpečné smazání/formátování (systémového) disku.
Především mi jde o to aby nebyly vidět ani názvy smazaných souborů ve specializovaných software jako je recuva apod.

Ještě jeden dotaz - pokud obnovím bitovou kopii systému ze zálohy tak se přepíše komplet vše, tudíž ani nebudou viditelné v software jako je zmíněná recuva žádné smazané soubory protože jednoduše v době kdy se dělala ta bitová kopie tam ještě vůbec ty soubory nebyly (?)

Díky za radu

pokud obnovím bitovou kopii systému ze zálohy tak se přepíše komplet vše

K té druhé části: Pokud v té bitové kopii bude něco "na pozadí" (nebude tam jenom OS), tak se to na ten nový disk překopíruje taky (včetně případných, už "smazaných" částí, které ta bitová kopie bude logicky stále obsahovat). Od toho se to jmenuje "bitová kopie". Původní bity na disku nahradí ty z té bitové kopie. Pokud bys měl tu bitovou kopii přesně velkou jako je místo na novém disku, tak to ten původní obsah přepíše stoprocentně.