Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Televizor namiesto monitora(problem)

Prave používam 17 palcovy monitor Libra LM17T... max rozlišenie je na ňom 1280x1024... Obraz je normalny a ostry. Je pripojeny cez VGA kábel ale mam ešte pripojenu k nemu redukciu myslim že DVI by to malo byť... a ako píšem obraz je normálny a hry na idu myslim že dobre, GTA V 60fps,AC Unity 60fps, na vysokych,World of tanks 120 fps na vysokych,LOL 300 fps tiež na vysokych.....

ale

keď pripojim telku finlux 24flyr274s 24 palcovu,pripojeny cez HDMI,tak ten obraz je taky škaredy,jemne rozmazany,snažim sa to nastaviť nejak normalne ale nedari sa mi to...chcem prehodiť telku namiesto monitoru, lebo proste chcem väčši obraz, ale ta telka sa akoby nehodila...môže byť že proste ta telka mi nebude normalne zobrazovať obraz?..Budem musieť kupiť normalny monitor?...telku som dal na rozlisenie 1600x900...GTA V mi ide na tych 50 fps,ak dam ale na 1920x1080 tak spadne na 30 fps....myslim že nejak podobne to ma AC Unity no a World of tanks vyzera prišerne,(fps ale ostava okolo 115)hrozne proste,akoby sa sice telka snazila zobrazit do detailu,ale až je to proste škarede...aj s kurzorom sa hýbe tak zvlaštne,je akoby mierne zaspaty alebo ako to povedat (urcite ale viete co myslim...)...
Hry som použil ako priklad,tak isto na libre su krajsie internetove stranky,niesu tak rozmazane ako na finlux
Niesom si isty či obrázky pomožu...

V čom by mohla byť chyba? v telke? v nastaveniach alebo chyba v GK (sapphire r9 380x) že to proste nezvladne???

Inak prave mi vybehla aktualizacia na amd radeon settings, mam ju dat alebo nie?...niekde som cital ze vraj pokial nieje nejaky problem,nieje potrebne aktualizovat ovladače... tak ako to je?

diki

Ked tam nenastavis nativne rozlisenie TV panela ale nejake 1600 cosi, tak logicky to nemoze byt ostre.
Vo Windows mozes mat nastavene 1920x1080, a v hre si nastav ine rozlisenie.
A skontroluj si obnovovaciu frekvenciu, ze ci tam nemas nastavene 1920x1080 30p, ptz potom logicky to zobrazuje len 30obrazkov/s. Nastav 50p (50Hz obnovovaciu).

Ak ma TV moznost vypnut obrazove procesory (mod "hra" apod, mod obrazu priamy, vid navod alebo cele menu TV) tak to zapni.
TV neni vhodna ako nahrada monitora.

Zvolil som HERNY režim,akurát to zmenilo jas,kontrast,ostrosť,farbu....Redukcia šumu je na NIZKE, neviem popravde čo presne to je,možte mi to vysvetliť,

Nastavil som na 1920x1080, obnovovaciu frekvenciu mysliš v hrach alebo niekde v pc??...ked chcem menit pomer,tak sa neda velmi,lebo mi chyba nejaka cast z lavej strany obrazovky,..napr to ze ten start tam nieje,napr ked dam 16:9,ale aj 14:9,4:3 a pod...musim mat na UPLNY a vtedy to ukaze normalne (neviem ale či to nejak súvisy s mojim problemom...)

Inak čo ta aktualizacia prosim?

Hmm,neviem,..GTA vyzera dobre,ale neviem či lepšie :D....ťažko premna takto ked to nemam naraz...ako to vlastne je? cim vacsie rozlisenie,tym by mal byt obraz krajši,alebo ide len o velkost zobrazovania abo ako?... je velky rozdiel v kvalite obrazu medzi tych 1280x1024 a 1920x1080?? sam sa ktomu totiz nejak nedokazem vyjadrit...proste ja len chcem aby to bolo pekne :D .... veľmi sa naklanam k tej libre,ale to preto ze som nanu zvyknuty...možno že po tyzdnu,dvoch by som nedal dopustit na 24 palcov..neviem no,...co si otom myslite,alebo ako to mate vy? co preferujete?

Kazdy LCD panel ma na sebe nejake mnozstvo pixelov (bodov), ten tvoj tam ma 1920x1080 (lebo to pisu v specifikaciach http://televize.heureka.cz/finlux-24flyr274s/speci fikace/#section) takze to je nativne rozlisenie, aby pixely ktore vytvori ten windows zodpovedali fyzicky pixelom na tej obrazovke. Ked tam nastavis 1600 tak sa to zobrazit na tie bodky neda (niektore pixely musia byt dvojmo), tak to TV radsej rozmaze, akokeby kazdy 4ty pixel bol dvojmo, co by bolo kostrbate potom.

Ked mas okraje mimo obrazovky (to je u TV normalne a dodnes nechapem preco to cinan ci koreec nevie vyrobit tak aby neboli okraje panela zakryte, jak u monitora), tak si v ovladacoch grafiky mozes zapnut underscan, zavisi od ovladacov ze presne jak to je nazvane, mozes si to googlit, alebo v TV sa niekedy da zmenit velkost obrazu dialkovym alebo v menu. Ale potom to asi zas nebude ostre, lebo to cinan posral. Aj preto TV neni vhodna ako monitor (okrem ineho).

Obnovovaciu frekvenciu myslim vo windows, bud to mas v ovladacoch grafiky, alebo aj ked kliknes na podrobne nastavenia monitora tak tam to je (30Hz alebo 50Hz apod, das tam co najvyssiu aku ti to dovoli, EU TV by mala vediet 50Hz, americka 60Hz)