Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nelze stahovat videa z fotoaparátu

Ahoj. Mám foťák Sony DSC-W730 a při propojení s počítačem se neobjeví žádná videa jen fotky. Zkoušel jsem naistalovat software od Sony Playmemories Home a ani ten videa ve foťáku nerozpozná. Operační systém mám Visty sp2. Netušíte, kde může být problém? Díky

Po přípojení foťáku se v průzkumníku objeví nový disk "Sony Digital Still Camera", všechny fotky z foťaku tam jsou, ale videa chybí. Po připojení na foťaku nastavím režim "mass storage" při volbě "usb mode" se jen začně nabíjet baterie foťaku a nelze přes pc prohlížet fotky.

Instalovat ovladač nebylo potřeba, na stránkách Sony je ohledně driveru k DSC-W730 u Win Vista: "The drivers needed to connect your Sony camera to a computer and transfer files are already included in the operating system."

https://esupport.sony.com/US/perl/support-info.pl? template=&info_id=1232&mdl=DSCW730

Ano, ve foťaků běží bez problému i se zvukem.

Už jsi někdy dříve taková videa z toho foťáku přetahoval do nějakého PC/noťasu?

Po připojení na foťaku nastavím režim "mass storage"...

Nemělo to být navoleno už předtím, před focením a natáčením? Tenhle režim přece nemůžeš měnit dodatečně. Je možné, že videa jsou ve vnitřní paměti foťáku. Vytáhni kartu z foťáku a zkus si to ověřit pokusem přehrát video ve fotoaparátu. Anebo tu kartu vlož do nějaké čtečky v PC.

Pokud nic nepomůže, tak vyberte paměťovou kartu z foťáku a vsaďte ji do čtečky paměťových karet. Dnes čtečka bývá součástí výpočetní techniky a pokud není, pak ji lze pořídit do USB tak cca do 200,-Kč.