Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ochrání před sledováním Facebooku mít zcela zákazané cookie?

Dobrý den, právě jsem našel tento článek o Faceboku. Nejsem registrovaný uživatel Facebooku. Jednoduchá otázka. Ochrání mě před tímto sledováním od Facebooku to, že mám ve svém prohlížeči zcela zákazané cookie?

A pokud bych neměl zákazaná cookie, stačil by doplněk Ghostery, aby mě v tomto ochránil?

Děkuji za radu.

Uživatel přihlášený k Facebooku je sledován pomocí cookie na všech stránkách, na kterých jsou umístěny jeho aktivní prvky, pokud se uživatel odhlásí a cookie si smaže, může ji Facebook snadno obnovit. Uživatelé, kteří nejsou registrovaní na Facebooku, dostanou cookie přidělenou také, včetně těch uživatelů, kteří vyjádří zájem o nesledování.

Rozumím tomu teda správně, že to před oním sledováním pomůže?

A že není třeba cookies zakazovat úplně, ale stačí třetích stran.

Gmail vůbec nepoužívám, jen livesport.cz mi to nebere, tak se na live výsledky dívám na Fortuně, tam to běží, i když mám cookies zcela zakázané. Ale sem pro vložení příspěvku jsem musel dát povolit cookies třetích stran pouze navštívené, jinak by mi to nešlo.

Facebook

Sám Facebook sledování neregistrovaných uživatelů přiznává.

Uživatel přihlášený k Facebooku je sledován pomocí cookie na všech stránkách, na kterých jsou umístěny jeho aktivní prvky, pokud se uživatel odhlásí a cookie si smaže, může ji Facebook snadno obnovit.[52] Uživatelé, kteří nejsou registrovaní na Facebooku, dostanou cookie přidělenou také, včetně těch uživatelů, kteří vyjádří zájem o nesledování.[52]

Facebook je dále kritizován za to, že sleduje chování na internetu nejen registrovaných uživatelů, ale i neregistrovaných. Sám Facebook sledování neregistrovaných uživatelů přiznává.[49] Kvůli sledování uživatelů včetně těch neregistrovaných byla na Facebook podána žaloba.[50] Sledování ne-uživatelů Facebooku bylo podle prohlášení Facebooku způsobeno chybou a navíc je podle Facebooku šmírovací cookie zásadní bezpečnostní nástroj.[51] Protože otázka sledování neregistrovaných uživatelů Facebooku byla otevřena už po druhé a zřejmě je pro Facebook výhodná, očekává se, že podobná chyba se vloudí do kódu Facebooku znovu.[51]

No, nevím zdali je SK nebo DE vyjímkou, ale zde se Provideri prímo prodejej informací svych klientu mezi sebou chlubí. * Navíc aby clovek snad i opatrny na jejich DNS.

KRLAV
Nebud behem serfování pripojen na socialní síte, pouzij nejaky js block, L-Core dnes zminoval i Ghostery naskodu nemusí byt pouzívat "soukromou" navigaci" *V modu PRIVATE.

[TiP] U stránek co mají certifikat SSL (v levo nahore pred htttp ), v nem poprípade najdes také informace které má o tobe ulozeny, nebovrespektivne ty co Ty más ulozeny) nektré web prohlizece to nezobrazují, nekteré ano, jako mozzila, mozna i Opera)