Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem padající připojení

Narazil jsem na problém s připojením ADSL. už po zapnutí compu trvá dlouho než se naváže spojení s linkou (to jsem ještě ani nezačal vytáčet) a když už se chytne, stačí spustit prohlížeč nebo icq a zase to spadne a snaží se navázat spojení (Attempting to activate line). Bylo to i u předchozího poskytovatele internetu, takže to bude někde u mě. nepomohlo ani přeinstalování woken. mam modem ZyXEL Prestige 630 C3, Windows XP, Athlon 2000+, 256MB RAM a 2x160GB disky. Je možný že to je malou pamětí? Spadne to třeba i při listování ve složkách na disku.. předem díky za rady

Asi bude někde problém u tebe. V prvé řadě máš tam driver z XP nebo z CD?
Určitě si tam dej driver ze stránky Zyxelu, asi ten z 5.2.2004 , jsou tam 3:

3yot3m

Nový firmware ani soft pro tvůj modem jsem na Zyxel cz nenašel.
Zkus jiný USB port, i kdyby to měl být USB 1.1. Snad máš nějaký rozumný zdroj,
nějaký případně pofidérní by mohl blbnout, máš-li třeba další 2 DVD mechaniky.
Zkus zavolat nebo napsat na help linku tvého poskytovatele ADSL.
Kdyby nic nepomohlo, leží mi tu ADSL USB modem WELL-PTI 800, ještě je v záruce
a funguje OK, podporuje nejnovější protokoly, za kilo bych ti ho poslal.
Nakonec 256 RAM pro XP není moc, ale na internet to stačí, pokud ti něco
nežere hodně RAM.