Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno phpMyAdmin - nastavenie porovnávania / kódovania v databázi

Chcel by som poprosiť nejakého skúsenejšieho admina, ktorý ovláda prácu s phpMyAdmin, keby mi pomohol s týmto problémom:

Na serveri je databáza, ktorá síce pracuje korektne, ale nefunguje správne diakritika. Pri zobrazení obsahu položiek databázy stránkou dochádza k zobrazeniu otáznikov, ktoré sú vlastne aj už uložené v databáze. Problém je v kódovaní. Databáza pozostáva s niekoľkých tabuliek a tie majú v phpMyAdmin nastavené v stĺpci Porovnávanie hodnotu latin1_swedish_ci. Potrebujem tam nastaviť hodnotu pre spracovávanie slovenských znakov. Neviem sa k tomu preklikať.

Porovnávanie tabuľky môžeš zmeniť tak, že po výbere tabuľky klikneš na záložku Operácie. Kódovanie tam však zmeniť nejde (možno to doplnili v novšej verzii, než ktorú tu mám nainštalovanú).

Kódovanie a aj porovnávanie tabuľky môžeš nastaviť pomocou SQL príkazu:

ALTER TABLE ... DEFAULT CHARSET ... COLLATE ...;

Takže ak to chceš nastaviť pre celú databázu, spusti takýto SQL príkaz pre každú tabuľku. Pred spustením by som dáta určite zálohoval.