Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 problém paměti / vypnutí obrazovek

Zdravím,
mám problém po přechodu na WIN 10 a SSD (předtím WIN 7), při spuštění náročnějších her například GTA 5 a při zapnutém prohlížeči chrome mi po různé době napíše hlášku, že je nedostatek paměti nebo se mi vypnou oba monitory, a jde jen zvuk, pomůže jen restart.
Jde mi o to, že u WIN 7 jsem mohl mít zapnutých víc programu a přeskovat z okna do okna, ale po přechodu na win10 čistá instalace na nový SSD (Samsung 850EVO 250GB) mám tento problém.
Nevíte, kde by mohl být problém? Je o tolik náročnější WIN10 (oproti 7)? Pomůže dokoupit RAM?

Test pamětí jsem zkoušel ... nic nenalezeno
Vyčistil jsem PC pomocí Ccleaner ... žádná změna

WIN 10 64bit
Avast
Intel i5-3470
2x4GB ram
Geforce GTX760
Zdroj Seasonic 400W
(necelé 3roky staré komponenty)

Tak samozřejmě, že nejvíc GTA 5 kdy např po 10ti minutách (2700MB) celkově je 76% a pak stoupá výš a výš než mi WIN 10 pošle hlášku o nedostaku paměti... Hlavní problém je že mi to dřív nnedělalo a to jsem mohl přepínat do chromu jak jsem potřeboval... po změně na win10 a ssd disk mi to děla / na win10 přešli i bratři s podstatně horší sestavou a když hraje gta5 a přitom sleduje na druhém monitoru youtube, tak žádné hlášky o paměti nebo něčem podobném nedostává (to ma AMD fx-6300;R7 260x; 2x4GB ..) ... Potřebuju zjistit, kde by mohl být problém

No ved to si mas zistovat ty v spravci procesov ctrl alt del apod.
Typicky mas nainstaleny nejaky nahovno ovladac ktory ma bug, alebo nejake ine aplikacie/viry/apod, ktore zaberu celu ram, apod.
Stiahni si Adwcleaner, MBAM, eset online scanner, a v nudzaku prescanovat vsetkymi.

Nechapem ani ze naco potrebujes prechadzat na W10, ked nemas nezabugovane ovladace alebo co tam mas za bordel vo Win.

předtim jsem nemel žádné problémy právě a to jsem instaloval vesměs stejné programy/hry co předtím...
Možná některý s ovladačů děla problémy pod win10 ... mám i ručne doinstalované ovladače pro xbox360 ovladač, wacom tablet
Až budu doma zkusím jěšte projít ovladače k základní desce, kdoví z kama je Win10 tahá...

A jaký jiný antivir (free) by jste doporučili?

Moze to byt cimkolvek.
Ale malo RAM a zamrz su pravdepodobne 2 odlisne problemy, takze toho mas tam blbo dost. Malo RAM je skor SW, zamrz skor HW. Nemusi to byt grafikou, moze to byt akymkolvek HW. Ale moze to byt aj len ovladacmi.

P.S. najprv skus nacisto Win7 a len spravne ovladace, a len legal hry a SW, nech tam nemas hned viry, ze ci to potom pojde normalnejsie.