Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová grafická karta

Dobrý den,
plánuji upgrade GPU a uvažuji nad RX 480. (Jestli víte o něčem lepším kolem 8000 Kč, napište to, prosím)
Bojím se akorát, aby mi na takovou grafickou kartu stačil zdroj.

Specifikace PC:
Základní deska - MSI B75MA-P45 (https://cz.msi.com/Motherboard/B75MAP45.html#hero- overview)
Stávající GPU - GeForce 750ti
CPU - intel i3-2120 3,3GHz
Zdroj - HEDY 500W ATX 2.3 120 mm FAN
Monitor - 1920x1080
RAM 8GB
Windows 10

Prosím o potvrzení, popřípadě upozornění na nedostatky.

Díky

Pomerne slabej procesor, jsem presvedcen ze graficka karta bude u hodne her cekat na zpracovani instrukci na procesoru a tudiz je v podstate nesmyslne bez uvahou nad vetsi obnovou PC kupovat RX480. Ja bych sel do RX470, ktera bude bohate stacit.

Zdroj je spatny, mozna to na chvili da, ale budes ho pretezovat, on je zdroj celkove urcen leda do kancelarskych levnych sestav do 10K, takze bys ho mel vymenit za lepsi treba Seasonic S12 520 je levnejsi a kvalitni.

Bohuzel, ale obavam se, ze na vykonou grafiku bude nutny upgrade procesoru a tudiz i desky a kdyz uz tak vzit Skylake a tudiz upgradovat i pameti na DDR4. Takze je to v podstate novy PC.

Je to samozrejme na tobe, spis pointa meho prispevku byla v tom, ze koupis RX470 a usetris penize, protoze vic nema smysl davat.

Jinak driv nebylo problem do Microsoftui pres telefonickou aktivaci nahlasit, ze se rozbila deska ale jinak se jedna o to same PC a oni ti Windows aktivovali, ale jakou politiku nasadili ted na Windswos 10 nevim.