Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sluchátka na kvalitní poslech hudby

Zdravím všechny ochotné lidi
Potřebuji poradit ohledně sluchátek, rád by jsem si koupil nějaká kvalitní sluchátka pro poslech hudby. Chtěl bych převážně nějaké do uší na cesty veřejnou dopravou apod. Bohužel parametry které výrobci udávají mi absolutně nic neříkají a nevím teda jaké vůbec hledat. Jde mi převážně o kvalitní basy. Vím, že je to hlavně dost individuální jak kdo co slyší, ale nějaké doporučení by mi určitě pomohlo. Poslech hudby co mám na sluchátkách SS Siberia V2 mi zatím žádná do uší nedala, takže nevím jaké koupit :/...Díky

Podla parametrov sa to ani vyberat neda, a ani sa to podla nich nevybera.

Kvalitni basy nie su silne basy.
Vseobecne kvalitny zvuk maju sluchatka od firiem ktore sa zaoberaju hifi technikou, t.j. napr. sennheiser, audio technica, AKG, a podobne (je ich hodne), a cim vyssia cena tym kvalitnejsi zvuk (kvalitny zacina povedal by som od 100eur vyssie. P.S. u in-ear sa mozno daju aj nejake za 50, ineary nepouzivam netusim)

Urcite in eary, ale bez cenoveho limitu vazne nejde poradit. Jak uz bylo receno, ani s basama to neni tak lehke. Nejake prebasovane duneni je vzdy na ukor detailu a vyrovnanosti. Nemluve o proklesneni a presnosti basu. Pro spoustu lidi je "kvalita basu" jen o "kvantite basu". Aby ses nedivil a nejaka mene basova sluchatka ti za chvili neprisla o tridu lepsi :)

Nicmene penize, to je to oc tu bezi v prve rade.

Bud Koss porta pro...za cenu kolem 1000kc asi to nejlepsi co muzes sehnat, ale se vsemi neduhy otevrenych sluchatek. Zadna izolace okoli, stejne jako zadna izolace tebe. Ty uslysis vsechno a kazdy uslysi tebe. Neni nic otravnejsiho, nez clovek s portama vedle tebe v autobuse.

Z in earu bych si trochu priplatil na tyhle:

soundmagic-e10

Spatne zkusenosti ohledne vydrze? :) Kupujes si spotrebni elektroniku v nejnizsi cenove relaci. Ocekavas snad, ze to maji zdedit vnuci? :) Ja mam napriklad in eary vyztuzene kevlarem s plne vymenitelnym kabelem. Slouzi dobre uz cele roky. Ale pocitej s jinou cenou. Od kola za 1500kc si taky asi nebudes slibovat buh vi co...

Ale prd. Tohle je takove zaklinadlo lidi, co jsou bud pozerstvi snobove a nebo o tom nevi nic a jen papouskuji. Ostatne uz jsem to slysel mnohokrat a vetsine mym znamym jsem schvalne dal slepy test na rozpoznani mp3 od bezztratoveho formatu. Zatim vedu velmi drtive :) Mnohem vetsi problem neni format, ale kvalita jeho komprimovani a samotny mastering ve studiu. Ale kdyz to komprimuje nekdo, kdo to neumi, neni to problem formatu...

Zkresleni dane formatem je radove o mnoho mensi, nez zkresleni dane hardwarem. Tedy rozdil mezi sluchatky je velmi znacny, na rozdil od rozdilu mezi formaty. Zkresleni horsiho formatu zjistis az na podstatne lepsi sestave, ale to opravdu neni rec o sluchatkach za 1000kc. Ostatne jeden znamy, co se kasal, jak mp3 by nikdy nemohl poslouchat nebyl schopny rozpoznat 192kbps mp3 od flacu na AKG K702 (sluchatka za 7000kc).

Zadne vyhazovani penez nakup lepsich sluchatek neni, vzdy to bude vyznamny zvukovy posun.