Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problem s bootem

dobry den potreboval bych poradit zapojil jsem vcera dva HDD se systemama do pc a dal boot z HDD co uz tam byl s win 10 a najednou nejde nacist windows ani z jednoho ani z druheho HDD a dneska jsem zkousel nainstalovat znovu system z flashky (win 10) a napise to jestli chci boot z flashky at zmacknu cokoliv (takovy to co se stane jako prvni kdyz date boot z flashky) a pak to udela uplne to same jako kdyz zapinam pc a nacitam z disku ukaze to logo win 10 jak kdyby to chtelo nacist ale nacitani nikde neukazuje a zustane to stat

Tak bud nemackas klavesu alebo mas vypnuty legacy USB support v BIOSe. Ale W10 instalacka by podla mna nemala pisat aby si zmackol klavesu, takze nechapem co tam bootujes za flash. Mozno ked to bootujes v legacy mode. Nastav si spravne BIOS, ak si predtym tie windows mal nainstalene v uefi mode tak si nastav uefi mod, aby nabehli tie povodne. Ked zapojis povodny HDD samotny presne tam kde bol tak jak bol, tak tie windows nabehnu. Ked si mal predtym viac diskov tak ich zapoj presne tak jak boli, bootujes potom z nejakeho ineho.

Tak si budes muset ist kupit okuliare. Ja ti na to nevidim ze co tam mas, ale minimalne boot order sa da nastavit vsade, ked uz mas muzealny PC ktory nevie uefi boot, a este k tomu na to nadrbany nepodporovany Win10 pokus.
Ked to je notebook tak mackaj klavesu na notebooku. Ked to je normlany PC tak si povol USB legacy support a potom mackaj klavesu.

1. Daj tam load defaults a save and exit a skus SAMOTNU instalacku bez akehokolvek pripojeneho disku. Nechaj to 15minut nabiehat. Nabehlo?
2. Daj tam load defaults a save and exit a skus samotny SATA disk tak jak bol ten povodny. BEZ PRIPOJENEHO USB STICKU. Nabehne nieco?
3. Quick boot aj quiet boot daj na Disabled, Onboard Floppy aj Onboard 1394 aj Onboard LAN Option ROM daj vsetky na Disabled, a save and exit a skus znova samotnu instalacku bez disku a nechat 15minut, a potom samotny povodny disk bez instalacky. Nieco nabehlo?
4. Ked nenabieha nic ani samotne ani po bode 3, tak mas vadnu instalacku alebo skor vadny HW. Mozes skusit Dat Cool'N'Quiet na Disabled a skusit to aj tak, ked to pomoze tak je nahovno doska alebo zdroj, ale vseobecne necpi tam vobec W10 ale skus instalacku W7 napriklad, uz niekedy nabiehali spravne tie W10 po uplnom vypnuti a nie len po update a faststart vypinani? A yober iny USB stick a stiahni nanovo instalacku na iny USB stick, mozes ju mat nahovno alebo vadny USb stick, alebo je vadny HW (doska apod). Uploadovanim obrazkov sa to neopravi.