Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vývoj android aplikace v OEPE

Rád bych vytvořil MAF aplikaci na android v OEPE(Oracle Enteprise pack for Eclipse). Postupoval jsem podle tohoto http://docs.oracle.com/cd/E53569_01/tutorials/tut_ oepe_maf_app/tut_oepe_maf_app.html tutoriálu. Vše proběhlo bez problému až na zdebugování projektu do Android virtual machine nebo do telefonu připojeného usb kabelem. I po několika minutách se aplikace nenainstaluje do zařízení. Pokud má někdo zkušenosti tady s tímhle prostředí nebo by si i věděl rady, nechť se vyjádří.

Neznám to, nikdy jsem nic podobnýho neviděl.

Nicméně: nevypisuje ta virtuální mašina nějaký log soubory? Není někde zobrazeno chybové hlášení? Odpovídá verze Androidu zvolenému API?

Taky nerozumím pojmu "zdebugování projektu", nebyl spíš myšlen build projektu?

Prostředí je Eclipse. Prostředí pro programování v jazyce Java. OEPE je jen takový balíček pro vývoj MAF aplikací. Virtuální stroj nevypisuje nic. Ono to právěže ani neháže chybu. To pořád běží. Mělo by to trvat cca 5 min max ten celkový debug (instalace do zařízení android). Verze android zcela určitě odpovídá zvolenému API. Ano řekněme tomu build projektu.

Jen tak mezi řečí, co znamená to MAF? Nedogůglil jsem se ničeho, co by mi dávalo smysl.

Je nainstalován a konfigurován veškerý potřebný SW? Dá se vyzkoušet úplně jednoduchý projekt, jednoduchoučká aplikace co zobrazí třeba jen řádek textu? Nedalo by se zařídit v té Javě něco podobnýho, jako je v JavaScriptu console.log nebo alert? Není jen pomalá ta virtuální mašina?

MAF je Mobile Application framework od Oraclu. Vlastně způsob vytváření aplikací jak pro Android tak i iOS. SW by měl být taky v pořádku. Nejnovější JDK a JRE, aktualizuji i teď balíčky v SDK manažeru. Ono právě tady tahle aplikace je jedna z těch jednoduších. V tutoriálu byla jako první. ALe pokusím se udělat třeba jen jednu aktivitu(view). Já upřímně vůbec nevím jak ta kompilace MAF projektu probíhá.

Je možné, že by dělala problém cesta k souboru ? Jsem jménem Tomáš a jak je vidět na obrázku tak diakritiku to asi nezná :D

EDIT: Virtuální stroj přes, který to teď zkouším je od Xamarinu. Zkoušel jsem dělat aplikace ve Visual studiu přesněji v Xamarinu. Vše bez problému.

Aha, díky za vysvětlení MAF.

Jo, ten problém s diakritikou, to by mohlo být ono. Pokud to nepůjde snadno vyřešit, vytvoř si novej účet na PC bez diakritiky.

Jen tak mimochodem: umíš Javu? Ptám se proto, že jestli s tím programováním teprve začínáš, dají se multiplatformní aplikace programovat i jiným způsobem - hybridní aplikace tomu říkají - s využitím webových technologií (HTML + CSS + JS), viz článek.

[exec] npm ERR! Error: Attempt to unlock C:\Eclipse\plugins\oracle.eclipse.tools.maf.rt.v23 _2.3.0.201605191642\rt/oracle.maf.v23_20160427/too ls/plugman.tgz, which hasn't been locked

Hm, tak to netuším. Problém hlásí npm (Node Package Manager), ale co konkrétně mu vadí, to nevím.

Úplně koukám, že to používá Cordovu! Na co je potřeba, když se programuje v Javě, to mi vážně uniká. Obvyklý použití Cordovy je právě u hybridních aplikací.

Člověk se pořád diví :-)