

Vývoj android aplikace v OEPE
Rád bych vytvořil MAF aplikaci na android v OEPE(Oracle Enteprise pack for Eclipse). Postupoval jsem podle tohoto http://docs.oracle.com/cd/E53569_01/tutorials/tut_ oepe_maf_app/tut_oepe_maf_app.html tutoriálu. Vše proběhlo bez problému až na zdebugování projektu do Android virtual machine nebo do telefonu připojeného usb kabelem. I po několika minutách se aplikace nenainstaluje do zařízení. Pokud má někdo zkušenosti tady s tímhle prostředí nebo by si i věděl rady, nechť se vyjádří.
Neznám to, nikdy jsem nic podobnýho neviděl.
Nicméně: nevypisuje ta virtuální mašina nějaký log soubory? Není někde zobrazeno chybové hlášení? Odpovídá verze Androidu zvolenému API?
Taky nerozumím pojmu "zdebugování projektu", nebyl spíš myšlen build projektu?
Prostředí je Eclipse. Prostředí pro programování v jazyce Java. OEPE je jen takový balíček pro vývoj MAF aplikací. Virtuální stroj nevypisuje nic. Ono to právěže ani neháže chybu. To pořád běží. Mělo by to trvat cca 5 min max ten celkový debug (instalace do zařízení android). Verze android zcela určitě odpovídá zvolenému API. Ano řekněme tomu build projektu.
Jen tak mezi řečí, co znamená to MAF? Nedogůglil jsem se ničeho, co by mi dávalo smysl.
Je nainstalován a konfigurován veškerý potřebný SW? Dá se vyzkoušet úplně jednoduchý projekt, jednoduchoučká aplikace co zobrazí třeba jen řádek textu? Nedalo by se zařídit v té Javě něco podobnýho, jako je v JavaScriptu console.log nebo alert? Není jen pomalá ta virtuální mašina?
MAF je Mobile Application framework od Oraclu. Vlastně způsob vytváření aplikací jak pro Android tak i iOS. SW by měl být taky v pořádku. Nejnovější JDK a JRE, aktualizuji i teď balíčky v SDK manažeru. Ono právě tady tahle aplikace je jedna z těch jednoduších. V tutoriálu byla jako první. ALe pokusím se udělat třeba jen jednu aktivitu(view). Já upřímně vůbec nevím jak ta kompilace MAF projektu probíhá.
Je možné, že by dělala problém cesta k souboru ? Jsem jménem Tomáš a jak je vidět na obrázku tak diakritiku to asi nezná :D
EDIT: Virtuální stroj přes, který to teď zkouším je od Xamarinu. Zkoušel jsem dělat aplikace ve Visual studiu přesněji v Xamarinu. Vše bez problému.
Aha, díky za vysvětlení MAF.
Jo, ten problém s diakritikou, to by mohlo být ono. Pokud to nepůjde snadno vyřešit, vytvoř si novej účet na PC bez diakritiky.
Jen tak mimochodem: umíš Javu? Ptám se proto, že jestli s tím programováním teprve začínáš, dají se multiplatformní aplikace programovat i jiným způsobem - hybridní aplikace tomu říkají - s využitím webových technologií (HTML + CSS + JS), viz článek.
Javu bych měl umět :D. No já právě neumím tak dobře (HTML + CSS + JS). K tomu javascript fakt nemusím :D. Podařilo se mi získat ten log z toho debugu. Má to 3000 řádků, kde to mám hodit jestli to chceš ?
Prvně na to mrkni sám, hledej text "error" nebo "fail". Pokud nic nenajdeš sám, hoď to třeba na leteckou poštu, ale nezaručuju, že se v tom budu nějak intenzivně vrtat.
Jinak změnu té cesty docílím jen při založení nového účtu? nejde to nějak jednodušeji ?
To já nevím, třeba to půjde nastavit někde v Eclipse. Já používám NetBeans, takže víc už ti neporadím.
Jo díky za help, snad to bude tím jménem složky. Zlaté NetBeans, na to jsem začínal s javou.
Tak fakt to bylo způsobené tím jménem....Ale pro změnu je tam jiná chyba....
EDIT: log z chyby 967931138
Hm, tak to netuším. Problém hlásí npm (Node Package Manager), ale co konkrétně mu vadí, to nevím.
Úplně koukám, že to používá Cordovu! Na co je potřeba, když se programuje v Javě, to mi vážně uniká. Obvyklý použití Cordovy je právě u hybridních aplikací.
Člověk se pořád diví
Cordovu slyším poprvé :D. Jinak tady (13799) jsem vytvořil topic na to. Ale vůbec nechápu co tam ti borci dělají. Jak mám ve Windows použít příkazy na linux ???
Už se tě tam ptají na doplňující info.
No, tak nemožný to úplně není, existuje např. Linux Bash shell pro Windows, zkus tímhle směrem zapátrat.
Tak vše už vyřešeno a funguje tak jak má. Musel jsem nainstalovat Node.js, upgradovat cmd abych mohl zadát nmp příkazy. A potom jsem se už řídil podle tohoto návodu "https://github.com/npm/npm/wiki/Troubleshooting#up grading-on-windows". Díky za snahu Pavle.
Snaha byla
Můžeš se pak pochlubit funkční aplikací, rád se dozvím víc.
Jako udělam zatím jen tu aplikaci podle tutoriálu na který jsem dával odkaz výše. Musím se začít v tom trochu orientovat a zdokonalovat, budu v tom dělat svoji bakalářku :D.