Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 se místo vypnutí restartují

Dnes jsem zjistil, že se nedají vypnout Windows 10, když dám vypnout, tak se místo toho donekonečna restartují.
Našel jsem na Internetu návod na údajné řešení (Ovládací panely - Správce zařízení - Systémová zařízení - Intel(R) Management Engine Interface – Aktualizovat software ovladače…).
Ovladač se aktualizoval a ničemu to nepomohlo, problém přetrvává.
Je to naprosto nechutné - prosím o radu.

viz první dotaz: kdo to instaloval? jestli prodejce, může být posledním řešením obnova do továrního stavu.
jestli domácí samoadmin, budou to ovladače.

šlo o čistou instalaci w10, nebo upgrade ze staršího systému? v prvním případě chybí ovladače k desce, nebo pro starší hw ani nejsou dostupné.
ve druhém případě mohl být rozvrtaný už starší systém / učištěný k smrti, nebo opět chybějící ovladače.

"intel me" je ti nejspíš k ničemu, můžeš ho i ve správci zařízení zakázat.
řádově důležitější je "intel chipset inf update", který se musí nainstalovat jako první.

Asi bude stačiť túto defaultnú možnosť vypnúť v systéme.

Postup:
- Windows 10 - Ovládací panel - Možnosti napájania - Vybrať akcie pre tlačidla napájania - Zmeniť momentálne nedostupné nastavenia
a tu zrušiť doteraz nedostupné zafajknutie "Zapnúť rýchle spustenie":

[vypni0.jpg]

[vypni1.jpg]

[http://imgbank.cz/images/2016/04/28/vypni2vUIA.jpg  ]

Tak ne co? Ked sa to restartuje namietso vypnutia tak je aktivny nejaky wake event. Pri deaktivovanom rychlom spusteni sa to normalne vypina a ne len sleepuje a tych moznych wake eventov je menej. Zavisia od HW a od nastaveni Win ovladacov a BIOSu.
Mas to rychle spusteni deaktivovane?

Je jasné, že někdo někde udělal co neměl a že se asi nepřizná. Ale problém s vypnutím NENÍ do chvíle, než se přihlásí uživatel, z toho dovozuji, že příčina ani řešení nebude v BIOSu. Kdyby se to restartovalo vždycky, bylo by to nadějné. Každopádně to ještě vyzkouším, ale až zítra, teď už jsem doma.

Bud si skontroluj jake ovladace sa menili v historii update, alebo aj nastavenia prebudzania napr. v spravci zariadeni u LAN, pripadne u mysi a podobne, a v BIOSe vypni preistotu Wake on vsetko. Vybratim cmos baterky mozes resetnut ME.
P.S. a posli do MS fakturu za stratene hodiny * hodinova mzda :-)

To už mám prověřené, v tu dobu žádná aktualizace instalovaná nebyla. Ale vzpomínám si, že kolegové si všimli, že jim probliklo CMD okénko s hláškou, že došlo k nějaké změně nastavení (přesně tu hlášku bohužel nikdo neocituje). Takže to dokládá, že někdo do něčeho vzdáleně hrabal.

Používá se pro centrální správu System Center 2012. Můžu ho sice (dočasně - než se tam znovu nacpe) odinstalovat, ale zkušenost z minulosti je taková, že co tím už bylo ve Windows zmršené, co zůstane i po instalaci.

Tak toto nepoznam netusim co sa tym da zmrsit. Teoreticky ak by tym zmrsil ze vypnutie bude restart, tak potom sa tu bavim o uplne niecom inom (ja sa bavim o tom ze sa to chce vypnut ale kvoli wake eventu sa to nevypne). To vypinanie vypisuje na obrazovku "vypina sa" alebo "restartuje sa windows"?

Právě že vypisuje, že se Windows vypíná, vypadá to úplně standardně, akorát se ve finále nevypne zdroj (vypínač stále svítí) a Windows se znovu nastartují do přihlašovací obrazovky. Při vypnutí z přihlašovací obrazovky se PC normálně vypne (podmínkou je, že není přihlášený žádný uživatel, lhostejno, zda doménový či lokální). Osobně bych tipoval, že bude někde nějaký příznak v registru, kde se prostě prohodí "0" za "1" nebo naopak. Jen to najít...

Je to najskor nejakym hardwarom a jeho ovladacmi, ked to pise ze sa vypina a potom nevypne. Samozrejme ze tie ovladace su ovplyvnene aj registrami a nastaveniami energie apod.
Mozes skusit aj zmenit energeticky plan na skusku na nejaky iny napr. plny vykon alebo setrenie proste iny, aby sa zmenili vsetky tie podrobne nastavenia planu snad v nich budu defaulty.
A skus si v spravci zariadeni pozret aspon u LAN controllera - vlastnosti a tam na niektorej karte mas nastavenia prebudzania a reagovania na magic packety atd. V S5 hra rolu aj BIOS preto sa to mohlo dat riesit snad aj len BIOSom a zakazanim wake on vsetko (hlavne PME a LAN)

Windows 10 Enterprise - instalováno z DVD.
Funguje zde vzdálená správa přes CCM - asi se něco nepovedlo.
Nefunguje dokonce ani shutdown /s - Windows se restartují.
Vypnutí funguje na úvodní obrazovce (když ještě není přihlášený uživatel).

Su tam nejake aplikacie od vyrobcu, ktore sa spustiaju po starte? Ak ano skus ich vsetky povypinat alebo odinstalit apod.

P.S. ked to len hibernujes, tak to ostane vypnute? A inac mozes tam mat nejake body obnovenia pripadne, si to skontroluj, ak su tak sa to da skusit pripadne.

Za sebe musím říct, že jsem s Win10 spokojenej. Udělal jsem jen obyčejný upgrade, instaloval ovladače pro Win10 a povypínal špehovací funkce. Byl jsem připravenej na případnou čistou instalaci, ale už 2 měsíce je všechno OK, zcela bez problémů a PC mi přijde svižnější, hlavně aplikace startují rychleji.
Asi jsem bílá vrána i v dalším - upozornění na rezervaci upgradu jsem měl ve Win7 v liště u hodin celou dobu, ale nikdy nedošlo k samovolné instalaci Win10, jak tu mnozí naříkali. Přešel jsem, až jsem sám chtěl.

Přesně, Desítky jsou podle mne zatím nejpovedenější systém, jen se musí po instalaci dobře doladit (=vypnout plno zbytečných až škodlivých věcí). Problém s vypínáním byl vlastně první za rok používání, což je slušné. Navíc si stále myslím, že chyba nebyla ve Windows, ale v nevhodném zásahu centrální správy.