Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podivné zapínání PC

Dobrý den, mám takový zvláštní problém, když rozsvítím světlo v obýváku tak se mi zapne PC. Zapíná se i z režimu spánku i když je uplně vypnutý. Vypínač osvětlení je asi 2 metry od počítače a je na jinším jištěném okruhu než počítač. Je to vůbec možné?

Tak zkus PC zapnout přes prodlužovák na jinou zásuvku a nechat na místě.Druhý pokus-přesunout PC jinam k té vzdálené zásuvce.Tím zjistíš,jestli má vliv ta blízkost vypínače nebo chyba v původní zásuvce.Když nic nepomůže,pokus se půjčit a zkusit jiný zdroj.

kromě monitoru je ten pc spojený ještě s něčím jiným, co má vlastní napájení? když všechno odpojíš - žádná změna?
kontrola: v biosu jsou nastaveny jakékoli probouzecí události? zakázat.

jen pro ty opatrnější: sundat kryt vypínače. při zapnutí jiskří? jsou dotažené šrouby ve vypínači a u světla?

Tak problém asi vyřešen Dělala to klávesnice nebo myš. V biosu jsem měl všechno probouzení zakázano ale USB (klav. a myš) povoleno. Tak už to nedělá ale stejně nechápu jakou to mělo spojitost s tím el. vypínačem jako nějaké špatné stínění na kabelu od myši nebo co? Je to pro mě záhada :)