Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem legalita

Je legální natočit návod jak stáhnout video které je placené, zadarmo a nechat si za to zaplatit?

loading...

V zakonoch neexistuje ziadne digitalne legalni/nelegalni.
Sposobuje tym tomu subjektu skodu, a ten subjekt tu skodu moze od neho vymahat. Obcianskopravne. Podobne ako keby susede zapalil pradlo na balkone. To je podla teba "legalni"?
Z hladiska trestnopravneho je obchadzanie ochran proti kopirovaniu trestne, a nejake navody mozu byt posudzovane ako spolupachatelstvo.

Ono jdou i po malých rybách, když se tak někdo rozhodne. Kdysi na grafika.cz jeden pán naříkal, že ho Canon nahání za to, že naskenoval manuály k foťákům a dal je na svůj web, protože chtěl pomáhat. Nakonec se dohodli na mimosoudním vyrovnání, přišlo ho to asi na dvacet tisíc.

Nejlepší jsou ještě ti kteří si udělají video cizího "produktu" a samotné video je už samo o sobě ilegální. No a na to si ještě dají něco jako vodotisk a upozornění jak si nepřejí aby jejich video apod někdo použival bez jejich souhlasu, že na něj mají autorské právo. :-D