Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skladanie počítača

Zdravím
Potreboval by som poradiť ohľade skladanie pc...
Mám veľmi starí počítač a chcel som si ho vylepšiť čiže som si kúpil 8 gb ram ale je na ňom stará základová doska čiže mi to nesedelo tak som ju musel vrátiť .
Prosím niekoho skúseného aby mi poradil pri výbere komponentov na počítač aby proste všetko sedelo do seba ako skladačka..
Novú skrinku - nejakú za dobrú cenu 0-40 eur + -
Základovú dosku - okolo 40 eur chcem aby pekne sadlo do tej skrinky
Grafickú kartu - okolo 60 eur +-
Pamäť ram - aspoň 8 gb a viac cena okolo 40 eur
Procesor - okolo 60 eur
+ ešte neviem čo treba tak asi všetko lebo zdroj a také veci sú nedávno menené
chcel by som aby na tom pc išli zapnúť aj novšie hry
ja sa moc do pc nerozumiem tak budem rad keď mi vyjasníte čo a ako .
ďakujem za rýchlu odpoveď
a prosím aby mi napísal niekto kto sa počítačom aspoň trochu rozumie

1. FINANČNÍ LIMIT
250 eur + monitor do 80 eur
2. PŘEVÁŽNÉ VYUŽITÍ SESTAVY - kancl, herní,
pracovní - (video/zpracování, CAD, Photoshop...)
herní
3. OPERAČNÍ SYSTÉM - dodat se sestavou, vlastní
vlastni
4. SESTAVÍTE SI PC SAMI? nebo požadujete, aby bylo PC sestavené/otestované z
e-shopu?
sam
5. MONITOR pro herní sestavu je potřeba uvést rozlišení které máte/koupíte
monitor ma 6 rokov tak pochybujem že spusti nové hry

ale chcem napisať že mi netreba všetko na pc stačí mi
skrinka,základová doska,ram,graficka karta,procesor ostatné veci mám nedávno menené ako napríklad zdroj atp
kupovať tie komponenty aj tak nebudem hned ale neskôr

1. FINANČNÍ LIMIT
250 eur + monitor do 80 eur
2. PŘEVÁŽNÉ VYUŽITÍ SESTAVY - kancl, herní,
pracovní - (video/zpracování, CAD, Photoshop...)
herní

za 250e poskladas nevykonne pc vhodne tak max. na tu kancelariu a internet. na ostatok zabudni, ziadny photoshop ci videoedit. Alebo vynasob svoj rozpocet minimalne dvoma. Nebude to vykonovo na tie veci pouzitelne.

monitor ma 6 rokov tak pochybujem že spusti nové hry

co ma monitor s hrami....ehm, vazne to chces skladat ty sam ked vies vypotit takuto blbost?

ostatné veci mám nedávno menené ako napríklad zdroj

jenze zdroje jsou ruzne kvality, nektere pridavnou grafickou kartu nedaji a zacnou horet, takze napis co mas za zdroj a napisem ti, jestli budes potrebovat novy, pokud neplanujes kancelarskou sestavu, ikdyz s tvym rozpoctem to na nic jineho nevypada.

no mne stačí keď mi na tom pc spustia hry ako far cry 4,gta 5 ja nechcem nič také extra
a čo ma monitor spoločne z hrami ? no myslím si že napríklad rýchlosť odozvy rozlíšenie atp . ale ja sa dotoho nerozumiem
a čo sa tíka poskladanie tak neboj sa ja by som ho určite neposkladal ,ale mám známeho ktorý to poskladá za mňa