Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NTB a dve grafiky

Zdravím, mám taký problém s NTB od HP. Mám ho už dlho (cca 5 rokov) no od začiatku pri inštalácii win boli s tým problémy - konkrétne vlastne len s ovládačmi na grafiku. Keďže sú tu dve grafiky "bili" sa. Teraz pri novom win 10 ich automaticky nainštalovalo samo a všetko v pohode funguje (tak ako predtým). Ibaže len na integrovanej grafike (tak ako predtým). Nie som si tým však istý, či to ide na integrovanú alebo nie. Pretože "Catalyst control center" - ovládač, ktorý rozdeľuje aký program pôjde na ktorej grafickej karte zrejme nefunguje akoby mal. Rovnako sa to správalo aj predtým, ale neriešil som to. Teraz však mám tak trochu problémy s CS:GO (známou hrou) s FPS. Je dosť nízke (cca 40). Keď som v spomínanom programe na ovládanie grafických kariet prepol na Power saving alebo na Performance nebol tam žiadny rozdiel. Preto sa domnievam, že ide všetko na Intel integrovanej karte a Radeon ani nepoužíva.
Skúsil som teda v správcovi zariadení zakázať integrovanú Intel grafiku. Samozrejme "rozhádzalo" plochu (čo som upravil aj ostatné veci, ale to problém nie je). Problém nastal pri spustení spomínanej hry CS:GO. Viď. screen shot: 9l7a19exr - Skúsil som teda preinštalovať celú hru (aj Steam), aby fungoval od začiatku len na Radeon grafike. Bohužiaľ rovnakú chybu mi to píše. Navyše pri spustení windowsu vyskočí tabulku od Radeon s tým, že nie je správny ovládač alebo aktuálny alebo niečo podobné. Pritom pri pokuse zaktualizovať ho v správcovi zariadení, vypíše, že je aktuálny. Ako mám teda postupovať? Odkiaľ mám stiahnuť Správny a Funkčný ovládač, prosím? A ako zistím ktorý to presne je?

// Všimol som si ešte jednu vec. Keď dám Správcu úloh, vidím tam aplikácie ako napr. "Skype (32-bit.)" alebo "csgo (32-bit.)" - moja otázka znie - prečo 32 BIT ?? Používam 64bitový OS Win 10. (Písalo to aj predtým).

Veľmi pekne vopred ďakujem za pomoc.

Ako som spomínal, bohužiaľ, je to starší ntb a už keď som ho kupoval presný typ pod akým bol na vtedajšej stránke internetového obchodu, z ktorého som to kúpil nenašlo na stránke výrobcu - teda HP. Bol ten ntb označený nejako "remake" alebo tak podobne. Neviem čo to znamená, ale bola vtedy dobrá cena/výkon. Nebol s tým doteraz žiadny problém, keď odmyslím grafiku.
Či niekto inštaloval ovládače? Sám win 10 pri inštalácii win 10. Je treba nejak manuálne do toho ešte zasiahnuť? Všetko v pohode ide aj išlo po preinštalovaní/inovácii na win 10. Nie som ITčkar, preto poprosím preložiť aj v podstate všetko v zátvorke - čo presne je chipset, obe gk ? Ďakujem veľmi pekne za pomoc.

Predpokladám teda, že web výrobcu je hp.com, keďže sa jedná o ntb tejto značky. V menu "podpora" som dal "softvér a ovládače", ďalej som dal vyhľadal moje zariadenie a potom som ho potvrdil. Pýta tam odomňa OS, zvoliť sa dá Miscrosoft Win a potom 7 a 8. Ale ja mám 10. Je tam pod tým: "I don't see my operating system", čo ma privedie sem: http://support.hp.com/sk-en/product/hp-pavilion-g6 -1100-notebook-pc-series/5082224/model/5131861/doc ument/c03785459/?sku=LZ174EA - pod anglicky moc neviem. Vybral som možnosť, že mám win 7 - a je tam "Driver-Graphics" pre AMD grafiku sú tam dva a pri win 8 sú tam 3. Z toho jeden je zhodný aj aj. Čiže pravdepodobne stiahnem ten? Podľa "update" je najnovší. Mám ho stiahnuť a nainštalovať alebo sa mám pokúsiť preložiť stránku, ktorá sa mi zobrazila, keď som klikol na odkaz, ktorý sa ponúkol pri vyberaní OS.
Ďakujem !