Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Noteboook do 12 000 Kč

Dobrý večer,
hledám notebook do 12 000 Kč na psaní poznámek ve škole, sledování filmů a prohlížení internetu. Jde mi hlavně o vysokou výdrž baterie.
Díval jsem se na internetu a podařilo se mi najít tyto dva modely, kdyby mi někdo pomohl se mezi nima rozhodnout nebo doporučit jiný. Byl bych velice vděčný.
Děkuji za odpovědi.

- Asus TP200SA-FV0131T notebooky.heureka.cz , kde by měla být výdrž okolo 10 hodin.
- Acer Aspire ES11 Diamond Black www.alza.cz

https://m.alza.cz/acer-aspire-es11-diamond-black-d 3027596.htm?o=1

Mám to doma a je super. Proti tvému výberu je toto lepší, jelikož má obrovskou výdrž - nemá klasický HDD a spotreba je nizsi. Take mensi obrazovku. Je to na zpusob netbooku ale já jsem na nem letos udělal komplet maturitní práci včetně obhajoby naprosto bez problémů. To je slušnej argument. Diky malejm rozmerum ho hodis do tasky a je stejne velkej jako ucebnice.

Má neco na zpusob SSD a system je sviznej. DOPORUCUJI! Ihned po zapnutí vypnout v msconfig windows update a odinstalovat vsechny acer sračky vcetne mccafee a pod. Jen základ. NEINSTALOVAT zadnej avast a pod. Založit nyni pod obnovy. Pokud tphle udělás nemas s tim jedinej problem a dá se s nim super pracovst.

Také se na tom dá rpzjet slusne San Andreas... Pokud by ti nestacilo misto kup Samsung SLIM fit flasku. Takva bíla usb3.0. Mel jsem ji zapojenou kontinualne a měl na ni nainstalované i hry a pod. Vse naprosto bez problémů. Vubec neprekazela. Ted na tom bracha hraje minecraft cca na stabilnich 30fps ale samozřejme s upravou pro slabsi PC.

Nebyl problém s vydrzi. Slušnej displej. Za ty prachy jsem tolik muziky necekal.

Sorry, ale toto považujem za dosť blbú radu, ten notebook je nic moc kvalitou, a Ten CPU + 2GB RAM, to nemôže byť plynulé, o 32GB "disku" nehovoriac,... eMMC ani zdaleka nemá na SSD, a kapacita je uplne malá,... na niečom takom sledovať filmy nepojde když sa tie filmy ani nezmestia na "disk". I když je pravda že výdrž baterie je pri tomto notebooku ohromná, ale pri CPU s 6W TDP sa neni čomu čudovať, celý notebook nemá spotrebu ani 45W (nejvíc žere snad display)...

Pokud by ti nestacilo misto kup Samsung SLIM fit flasku. Takva bíla usb3.0. Mel jsem ji zapojenou kontinualne a měl na ni nainstalované i hry a pod. Vse naprosto bez problémů. Vubec neprekazela.

Já ale na to místo upozornuji. Proto jsem také psal, že je vhodné vypnout winudpate. poté je zbytek místa cca 15GB a mě osobně to na ŠKOLNÍ práce stačilo. Navíc pokud si stáhnu film - podívám se na něj - smažu ho. jen předávám svoje zkušenosti. Je to mnohem lepší výber než tablet s nasazovací klávesnicí za stejnou cenu. Zvládá to všechno co autor požadoval a za poloviční cenu s výdrží s přehledem přesahující 10 hodin (při běžném užívání a sníženém jasu)

to je strašne blbé riešenie, a flashky niesú stavané na neustály provoz a na neustále zapisovanie/čítanie pak tá flashka nevydrží ani rok a pak stratí všetky dáta čo na ňom mal. Flashky su len na prenos dát medzi niekolkými PC. Nesplňa všetko čo požaduje ani zdaleka, a 32GB to je fakt extrémne málo když má možnosť 1TB (teda 1024GB)

S tou flashkou jsem to takto využíval asi 2 měsíce, později jsem zmenšil nároky na uchovaná data a zjistil jsem, že nic z toho co jsem měl na flashce nepotřebuji. Jinak mě na PC stačí prohlížeč. Víc nepotřebuji. Tzn zbylo mi ještě 10GB místa. Nainstalované Office a data do školy.

Stejne nikdy nikto nepochopí myslenie toho druhého,...

Takto nějak lze vyjádřit aktuální stav zde. Já píši že na moje užívání je to naprosto dostačující, autor se nijak nevyjadřuje a ty píšeš že je to málo.

tys odporučal tazatelovi notebook ktorý tebe postačuje ale jemu nemusí, a když v limite má možnosť 1TB diskov proč brať 32GB???? toto nieje o tom či te chápu, ja te fakt chápu, to len ty si nevieš priznať že si poradil nesmysl,... autor se nijak nevyjadruje?

na psaní poznámek ve škole, sledování filmů a prohlížení internetu.

tak zo 3-5 filmov, nejaké poznámky a samotný OS so základným softwarom = 32GB nepostačuje. Rozdiel je nepochopiť a rozdiel je opraviť nekoho radu, ktorá je absolútny nesmysl....

Výkon i výdrž baterie se ti bude odvíjet od toho jaké aplikace tam budou a jak budeš NB používat. Jinak ti vydrží při surfování na netu,jinak při náročném softu.V této cenové kategorii nepočítej s vestavěným SSD (nezaměnit s SSHD).Ani takovéto NB nemají prostor na dva disky,teda standartně. Dva HDD mám např. v Aceru 7720.Je to 17" a je tam víc místa.