Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Case sensitive login pri prihlasovani

Zaujimalo by ma, ci je nejaky dovod na to, aby sa pri prihlasovani do poradne kontroloval login aj s prihliadnutim na velke a male pismena.
Heslo ma zmysel, ale login som este case sensitive nevidel. Navyse sa neda ani zaregistrovat 2 ucty s tym istym menom ale s rozdielnymi velkostami pismen (napriklad fleg a Fleg).
Minimalne na mobile je to otravne v pripade, ze sa klavesnica automaticky snazi vlozit prve pismeno ako velke.

Mudry ako radio :). Vidno, ze pri programovani nikdy neuvazujes nad tym, ako danu vec moze vidiet pouzivatel.
Uvazoval si nad situaciou, ze niekto sa ide prihlasit na nejakom zariadeni prvykrat a vypise mu to hlasku "Zly login alebo heslo"? A bude sa cudovat, co je zle.
Pripadne niekomu po registracii sa nepojde prihlasit a bude si mysliet, ze spravil chybu on? V skutocnosti je ale chyba niekde inde.

Lebo ty riesis strasne dolezite veci, ze...
- si tu funkciu na mobile vypni a mas klud.
- ako som pisal, daj si zapamatat udaje.

...a mas hned dve riesenia. mam vymyslat dalsie? :-)

Ze strasne otravne, omg :D

Uzivatel sa nema co cudovat, pretoze hadam vie aky login si dal. Obycajne BFU nerozmysla ci velke-male pismena, proste to napise rovnako. Ak si to vezmes opacne, tak denne stretavam ludi, ktori si myslia ze v e-mailovej adrese je dolezite dodrziavat velke a male pismena - omyl, nieje.

Myslim ze pravdepodobne ma ten login na fore suvis s tym, ze to bezi na linuxe, ako vacsina serverov. A tam neni jedno ci subor pomenujes fleg alebo Fleg. Pre linux su to dva rozne subory. Pre windows jeden.

...alebo na to kasli a ako spravny rucnicek si daj praska :-)
Ja si dam earl grey.

tak denne stretavam ludi, ktori si myslia ze v e-mailovej adrese je dolezite dodrziavat velke a male pismena - omyl, nieje.

Hnidopišská poznámka: lokální část mailové adresy (před zavináčem) může být dle normy case sensitive.
Záleží na mailovém serveru, z nichž ale drtivá většina velikost písmen ignoruje.
A taky admistrátor by musel být opravdu magor, kdyby zaváděl schránky s adresami jirina@xxx.cz a Jirina@xxx.cz pro dvě odlišné osoby.

To ja samozrejme viem. Ale toto nie je vec OS ale MySQL, na ktorej to zrejme bezi. Ta sa ale da nastavit tak, aby bola case insensitive. Pripadne pri kontrole loginu sa daju vsetky znaky previest na male, co sa ocividne robi aj ked sa niekto snazi registrovat :).

Přesně.Lidem dal MS moc informací,tak začali všichni panikařit že je někdo špicluje.V W8.1 to bylo naprosto stejné,jen se to nedalo nijak vypínat,kdežto ve Windows 10 ano. Tím neříkám,že v desítkách je vše OK.Třeba po letní aktualizaci si MS vyhradil nemožnost trvale vypnout defender. V brzké době začnou výrobci antivirového SW kopat.

win10 dal možnosť čosi vypínať, a súčasne win10 berie možnosti čosi vypínať.. neprotirečí si to? :)
podľa môjho poznania platí tá druhá možnosť, win10 berie rad radom všetky možnosti detailnejšieho nastavovania
ostane ti už len právo vypnúť zapnúť počítač, a časom asi ani to :)