Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Case sensitive login pri prihlasovani

Zaujimalo by ma, ci je nejaky dovod na to, aby sa pri prihlasovani do poradne kontroloval login aj s prihliadnutim na velke a male pismena.
Heslo ma zmysel, ale login som este case sensitive nevidel. Navyse sa neda ani zaregistrovat 2 ucty s tym istym menom ale s rozdielnymi velkostami pismen (napriklad fleg a Fleg).
Minimalne na mobile je to otravne v pripade, ze sa klavesnica automaticky snazi vlozit prve pismeno ako velke.

Mudry ako radio :). Vidno, ze pri programovani nikdy neuvazujes nad tym, ako danu vec moze vidiet pouzivatel.
Uvazoval si nad situaciou, ze niekto sa ide prihlasit na nejakom zariadeni prvykrat a vypise mu to hlasku "Zly login alebo heslo"? A bude sa cudovat, co je zle.
Pripadne niekomu po registracii sa nepojde prihlasit a bude si mysliet, ze spravil chybu on? V skutocnosti je ale chyba niekde inde.

Lebo ty riesis strasne dolezite veci, ze...
- si tu funkciu na mobile vypni a mas klud.
- ako som pisal, daj si zapamatat udaje.

...a mas hned dve riesenia. mam vymyslat dalsie? :-)

Ze strasne otravne, omg :D

Uzivatel sa nema co cudovat, pretoze hadam vie aky login si dal. Obycajne BFU nerozmysla ci velke-male pismena, proste to napise rovnako. Ak si to vezmes opacne, tak denne stretavam ludi, ktori si myslia ze v e-mailovej adrese je dolezite dodrziavat velke a male pismena - omyl, nieje.

Myslim ze pravdepodobne ma ten login na fore suvis s tym, ze to bezi na linuxe, ako vacsina serverov. A tam neni jedno ci subor pomenujes fleg alebo Fleg. Pre linux su to dva rozne subory. Pre windows jeden.

...alebo na to kasli a ako spravny rucnicek si daj praska :-)
Ja si dam earl grey.

tak denne stretavam ludi, ktori si myslia ze v e-mailovej adrese je dolezite dodrziavat velke a male pismena - omyl, nieje.

Hnidopišská poznámka: lokální část mailové adresy (před zavináčem) může být dle normy case sensitive.
Záleží na mailovém serveru, z nichž ale drtivá většina velikost písmen ignoruje.
A taky admistrátor by musel být opravdu magor, kdyby zaváděl schránky s adresami jirina@xxx.cz a Jirina@xxx.cz pro dvě odlišné osoby.