Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD particia D zobrazena particia C nenacitana

Pozdravujem všetkých,
chcem by som poprosiť o radu ohľadom disku. Disk WD320GB je rozdeleny na dve particie C a D. Po nejakej kolizii systemu sa Win7 už nenacital a nepomohli ani opravy systemu. HDD som vybral a vlozil do ineho PC. Tam sa zobrazuje particia D, kde data bezproblemov funguju. Particia C zobrazena je a je detekovana ale neda sa na nu dostat, ani pozriet data. Sprava diskov sa mi ani nenacita - po odpojeni disku nabehne sprava diskov bezproblemov. Skusal som nainstalovat novy windows7 na dany disk ale vobec ma do instalacie nepustilo. Nevie niekto poradit co s tym? Na par forach som vyhladaval moznosti ale nic podobne som nenasiel. Vdaka za kazdu snahu pomoct.

Je to externý disk? Lebo ak áno, tak ten nikdy nemôže mať označenie C: - toto písmeno je vždy pridelené systémovému disku v počítači, z neho sa totiž bootuje, na ňom je OS. Skús mu zmeniť označenie.

Disk, resp. oddíl, může být poškozen, ale také může mít pouze nastaven atribut "Hide", což lze snadno opravit pomocí nějakého nástroje třetí strany (potřebuješ něco bootovacího). Já používám Partition Wizard od firmy Minitool (pochopitelně, je mnoho dalších dobrých nástrojů). Stáhni si z jejich stránek bootovací .iso, nebo můžeš i (nebootovací) verzi Home (zdarma), ze které můžeš ten oddíl nastavit na jiném počítači. Jenom nezapomeň, že musíš, až zvolíš pro tento oddíl "Unhide" (bude-li, pochopitelně, závada v tomto atributu), stisknout Apply, protože až po stisknutí tohoto tlačítka se provedou vybrané operace.