Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OS se vypne, ale hardware zůstane zaplý

Nedávno jsem si sestavoval nový PC.

MSI B150M Night Elf
Intel I5-6500 Skylake
GTX 950
Win 10

Problém nastává tehdy, kdy chci vypnout počítač. Podle mého, co jde vidět je, že Windows se vypne, ale ostatní hardware zůstane běžet. Pokud se toto stane, tak poté tlačítko power ani restart nedělá nic, pomůže jen pokud podržím power tlačítko na pár sekund, aby došlo v vypnutí natvrdo. Zatím co jsem tak vykoumal je, že za to může nejspíš Windows nebo HDD, protože když jsem zkoušel jinej HDD s jiným Windowsem (Win 7), tak se počítač normálně vypnul bez problémů. Už si fakt nevim rady, co s tím, tak prosím tady o radu.

HDD jako takový normálně funguje, ale pak se kvůli němu nevypne počítač? Spíš bych řekl, že je problém někde v OS. Jak jste k instalačce Windows přišel?

Připomíná mi to starý PC z 90. let s Win98, kde jsem po vypnutí musel čekat na hlášku, že ho můžu vypnout. Pak se jen vymáčklo tlačítko napájení :-D ale to se Vás samozřejmě netýká.

Ci v OS zariadenie IEEE1394 najdes zalezi od toho, ci Tvoj hardver toto zariadenie obsahuje, nie od verzie Windows.

Keby Tvoj PC zariadenie IEEE1394 obsahoval, tak by bolo viditelne aj pod Win 10.

P.S. IEEE1394 vzniklo na pocitacoch Machintosh (pod nazvom FireWire) a pouzivalo sa aj na prepojenie DV kamkoderov (pod nazvom i-Link).

Aha. Jak to teda zkusit vyresit jinak, protoze uz me to dost stve porad vypinat pocitac power buttonem.
Mimochodem, kdyby OS byl porad zaply, tak by mel po zapnuti hodit chybovou hlasku ci neco takovyho. Ale jelikoz nic neukazuje, tak to znamena ze OS je vypnuty, mam pravdu?