Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spojení 2 internetů

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, zda-li je možné spojit 2 internety? Mám internet od poskytovatelů nezávisle na sobě. Jedná se o UTP a WiFi. Lze internety sloučit a dosáhnout dvojité rychlosti?

Mám k dispozici 2x TP-Link router + 1x Managment switch DES-3526

Podle mě by šlo, každý internet spojit s routerem a do Lan mít tak stejný ip rozsah a vlastně na switchi spojit 2 porty a mezi nimi dělit komunikaci nebo něco tak?

Díky za info

Napred Ta trocha prizemnim v nazvoslovi. Internet je celosvetova medzinarodna siet obrovskej hodnoty.
Teda "Mám internet" - nemas, to by si bol najbohatsi clovek planety.
"zda-li je možné spojit 2 internety" - urcite nie, pretoze existuje len jeden.

Dokonca nemas ani pristup k Internetu. Ten ma (mozno) Tvoj privider a Tebe len umoznuje konektivitu.

Takze vratme sa do reality.
"Mám internet od poskytovatelů nezávisle na sobě. Jedná se o UTP a Wifi" (predpokladam dvoch providerov "A" a "B").

Modelova situacia: stahujes video zo servera xy. Server dostane poziadavku smerovat pakety na IP-adresu providera "A" (az potom Tebe) a absolutne netusi (nemoze), ze mas aj ineho providera "B".

Mozes pouzit "druhe" pripojenie ako zalohu pri vypadku "prveho" pripojenia.

Mozes pridelit aplikaciam, ktore pripojenie maju pouzivat. Ale na to potrebujes v PC dve sietove karty a mam taky dojem, ze to rozbehas len na Linuxe, nie vo Windows.
.

Ano slo by to, napriklad Mikrotik to zvladne a vola sa to load balancing.
Ale nefunguje to tak ako si myslis. Funguje to tak, ze ked ste na nete napriklad 2 a uzivatel c.1 vyuziva linku c.1 naplno tak Mikrotik prepne uzivatel c.2 na linku c.2, takze na jednu stranku mozes ist cez 1 a o 5 minut dalej uz surfujes cez 2.

Dobře, chapu, ze nejde rychlost spojit. Ale urcite k tomu nepotrebuji mikrotik. Mohl bych teoreticky nastavit pulku switche na vlan10 a pulku na vlan20. Kazde vlan pripojit trunk linku na svuj router. Cimz vlastne polovina clientu jde tam a druha tam. Nebo me napadlo, ze sude ip adresy gateway na router1 a liche na router2.

Urcite mi postaci managment switch a 2routery