Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poškozený archiv - oprava

Dobrý den,

Archivátor je úžasná věc, ale i přesto, že dnešní software je velmi pokročilý a i freeware archivátory jsou konkurence schopné těm placeným (ba dokonce lepší), tak je to pouze software, který funguje na 99% (což je dobré ve srovnání s windows). Tím pádem občas dochází k špatné komprimaci a výsledný archiv nejde rozbalit. Dnešní programy dokážou okamžitě po komprimaci provést velmi rychlou kontrolu, jestli jde archiv rozbalit, takže ho případně stačit zabalit znovu a tím lze chybě předejít.

Jenže upřímně, větší polovina lidí tuhle kontrolu nedělá, (řekne si "přece nemůžu mít takovou smůlu"). Ale zákon schválnosti je svině, takže se to může stát i člověku, který archivátor téměř nepoužívá.

Teprve teď se dostávám k věci. Většinou nastane problém ve výsledném bitovém součtu, naštěstí existují programy, které tuto chybu dokážou obejít a obnovit data. Jenže často obnoví pouze část dat. Je to sice lepší než nic, ale v případě jednoho velkého souboru jste v háji. Zvláště bez žádné zálohy.

V dnešní době existují mraky programů a dokonce i na věci, na které by mě to vůbec nenapadlo. Existují samozřejmě programy na různé opravy, jenže nikdy nebyl úspěšný (aspoň v mém případě). A použil jsem jich několik.

Tenhle problém je však velmi známý, takže chci se zeptat, jestli na to existuje nějaké řešení.

Děkuji, že jste to dočetli až do konce. Omlouvám se za chyby. Doufám, že jsem to napsal srozumitelně. A budu rád za všechny rady.

Pokud se TI nekdy podaří vytvořit nečitelný archív, z 99,9999 % je to vina HW (špatné RAMky, chyba na harddisku, ...).
Řešení existuje jediné - vždy archív kontrolovat a pokud se objeví nečitelný archív, okamžitě si zkontrolovat HW (RAMky - MemTest86+ nebo GoldMemeory, HDD - utilita od výrobce).

Aký je ten komprimačný softvér? RAR si to dokáže v mnohých prípadoch opraviť sám a zachrániť tak cca 99% skomprimovaných súborov:

[rarl6sHr.jpg]

Keď je nejaký archív poškodený, tak sa to nikdy nedá opraviť na 100%, ale dá sa zachrániť časť poškodeného archívu. Ak by to šlo opraviť na 100%, tak archív nie je poškodený.

RAR opraví len archívy, ktoré obsahujú záznam pre opravu.
Ak je poškodený archív bez tohoto záznamu, je prakticky nemožné zistiť jeho pôvodnú štruktúru.
Najviac odolný je nový formát RAR5 pri použití 4% a viac záznamu pre opravu.

Málem jsem usnul než jsem to dokázal dočíst. Pokud je myšlen tar, tak pochopitelně existují i opravné prostředky. Pochopitelně záložní archiv se zásadně nekomprimuje. A jak napsáno, není to chyba SW, ale HW, třeba i datového kabelu k disku.

to není zas tak úplně přesné. sw chybu jsem v kontrolním součtu objevil za rok. vrcholek pyramidy souhlasil na dc++ hubu na diametrálně odlišných filmech . tvůrci tth se dušovali, že je nezranitelný pouze do doby, než jim filmy byly updatny. pokudje archiv v háji, mohl by za to i sw. hw by musel v počátku vytvořit chybu.