Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr IP kamery

Zdravím, v poslední době se u nás na vesnici množí vykradené garáže a stodoly.
Sháním proto nějakou dobrou kameru kterou namířím na přístupovou cestu.

Požaduji-
Noční vidění
Senzor pohybu
Nahrávání záznamu do PC
Napájení přes datový kabel
Cena do 3000,-Kč

Vzdálenost mezi přístupovou cestou a kamerou bude cca. 20m

Našel jsem toto:

https://www.mironet.cz/microview-mvib01ir-mini-ir-bullet-ip13mp-outdoor-ir-30m-poe-ip66-4mm-lens-ik10-vandal-proof-bila+dp246031/#parametry

a

http://ip-kamery.heureka.cz/hikvision-ds-2cd2110f-i/specifikace/#section

Poradíte případně lepší, nebo doporučíte některou z těchto?

Předem děkuji za rady a tipy

za 3 litry dostaneš jen výprodej zastaralých sraček a čínský odpad.

P.S.: megová kamera je tak max. vhodná jako kamera do krátké chodby. Na vzdálenost 3 metrů už nepoznáš nic a nikoho. Na monitoring přístupové cesty bych doporučil minimálně 2MPix, spíše však 4Mpix s IR přísvitem do min. 30m.

Takže když zvolím toto:

http://ip-kamery.heureka.cz/hikvision-ds-2cd2120f-i/specifikace/#section

tak by to mohlo být lepší?
Když si jí připojím přes ethernet k domácí síti, záznam předpokládám bude probíhat přes nějakou aplikaci na PC, nebo se pletu?

Trochu problematice rozumím, jelikož NVR je jen server většinou na Linuxu, myslím že programy typu

www.zive.cz/clanky/ispy-hlidejte-webkamerou-na-dalku/sc-3-a-161505/

a

www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/ostatni/yawcam/

by si měly s nahráváním poradit.

Protiargumenty? (nemyslím to jako urážku, spíš mě zajímá názor jiných)

Pochopiteľne také programy ako uvádzaš fungujú, ale nikdy nemôžu suplovať plnohodnotné NVR.
To naozaj chceš, aby PC (ktoré nemá zrovna najmenšiu spotrebu el.energie) bežalo 24/7 ???
Také programy slúžia skôr na live prezeranie obrazu z kamier... Nahrávky samozrejme tiež dokážu vyhotoviť, ale ten PC by musel byť dosť výkonný na to, aby sa na ňom
popri nahrávaní a prezeraní kamier dalo ešte aj niečo zmysluplné robiť. I keď možno 1 kamerku by to obslúžiť mohlo...

Protiargumenty:
- oproti klasickému a jednoúčelovému NVR má PC vysokú spotrebu...
- hdd v PC väčšinou nie sú stavané na prácu 24/7
- v prípade väčšieho počtu kamier je nutné vyčleniť PC iba na kamerový systém
- spoľahlivosť PC oproti NVR sa nedá porovnať - hlavne LINUX vs WINDOWS

atď...

z tech kamer tece normalni .h264 stream v "main" profilu, takze ulozit ho je nejmin, neni potreba cokoliv s obsahem delat. Ze je to samozrejme opruz a takove polovicate reseni nerozebiram. Ale klidne staci nejaky "atom" ("N" - "J" intely), velky disk a treba ubuntu + vlc (nemusi delat encoding, staci rtsp: vstup / file vystup.), sezere to cele do 15-20W.

"hdd v PC väčšinou nie sú stavané na prácu 24/7" - tady bych se ale zasadne ohradil, moje letite zkusenosti = naopak, kdyz je to trvale zaple (pokud jsou podminky rozumne a nema ten disk 60°C atd.) tak je to pro zivotnost (nejen) disku to nejlepsi. Nejvic dava zabrat zapnuti, nabeh disku. Pokud uz to jednou bezi, obvykle vydrzi roky. A to klidne WD Green sracka (u nej je jen dobre zabranit "suspendu", prave proto aby se nevypinal/nezapinal, pak jde do kopru rychle)

jasně. A pak budeš chtít najít nějakou událost a uonanuješ se u toho.
edit2: a to nemluvím o tom, že když to budeš "jen" ládovat do souboru, tak nemáš možnost rozdělit soubor, smazat při zaplněném disku to nejstarší atd.

edit: wd green nemáš při stabilním datovém proudu šanci nechat uspat.

": wd green nemáš při stabilním datovém proudu šanci nechat uspat " - no, prave ;) A trvale bezici disk = spokojeny disk.

A jinak, jak pisu, je to polovicate reseni. S tim ze by slo dovymyslet skripty abys to mel delene po dnech, hodinach, umazavani po prekroceni limitu atd. atd... Jen - kdo by se s tim sr.... ;) Treba my, neco podobneho pro jiny ucel teda, a nebylo to zrovna malo prace :-)

[1473926810.PNG]

- je to urcene k necemu uplne jinemu, a tohle je jen nahled na jednu mensi cast skladacky - ale v pohode je to pouzitelne i na ty kamery - vcetne webmenu s vyberem dni, hodin, vygenerovani playlistu a jeho prehrani atd. ;-)

Na domace pouzitie ak nechces peniaze vyhadzovat za NVRko je idealne pouzit NASko, pretoze to bezi doma 24h denne tak, ci tak jeho vyuzitie je viacucelove.
Treba len osetrit, aby dany sw podporoval tvoju kameru, pripadne, aby kamera a server pdoporovali ONVIF.
Myslim, ze drahsie QNAPy a Synology uz tusim maju nejakuinternu podporu kamier v sebe a keby to aj neslo daju sa na nich robit napriklad virtualne masiny.
Alebo si spravis vlastne NASko, HP Microserver a na nom ti moze bezat napriklad virualne FreeNAS a kamerovy server k tomu. Myslim, ze posledne verzie FreeNASu maju aj nejake pluginy k dispozicii mozno by to slo aj cez ne.

Během dne jsem hledal a našel toto:

www.nuuo.cz/produkty_sw.php

To by řešilo problém s vyhledáváním v záznamu.

Disk a místo na něm: Mám celkem 4 TB úložného prostoru a jeden z disků je 1 TB WD pro NAS servery.
Ten mám právě z důvodu toho že mi PC běží nostop, řešit proč nebudu, to sem nepatří 0:)

Takže PC a spotřeba, úložný prostor a správa záznamu, to by takto mělo jet, ne?
Vždyť IP kamera je dle mého názoru zařízení jednoduché (IP adresa dostupná třeba přes prohlížeč, nastavená jako vstupní třeba pro VLC).