Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odeslání balíku a platba za něj do Nigérie

Dobrý den, vím že to sem vůbec nepatří a tak se velmi omlouvám, ale prodávám mobilní telefon a ozvala se mi paní z Texasu že ho koupí za cenu 111€ jak jsem ji psal a přidá 90€ za poštovné, protože jej potřebuje pro bratrance do Nigerie, dala mi i adresu kam ho pak odelsat. Už jsem četl něco o obávaných Nigerijských dopisech ale tenhle mi příjde jiný, píše tam že čeká na zprávu s bankovním číslem a poté odešle peníze:

Hello..
Thank you for your response. I am buying this item as a holiday
gift for my cousin.He is Currently in Nigeria for a documentary
project and you Will Be Directly shipping the item to him. Please send
me your Bank details so I can send the money. I will add 90Euro extra
for shipping costs through Local Post Office.

you can also add me on Facebook so we can talk better (ramsey sara michelle)

Below is the shipping address:

This is the bank details i need to send you the money

Full Name:
Bank Name:
Account number:
Tell:

Name.. Tobi Lawal
Address... Address...102 fadreb street Agbowo U.I
City...Ibadan
State..Oyo
Country..Nigeria
Zip code..23402
Tell...+2347012893002

I will be waiting for your mail today concerning your bank details
because i pay your money direct
to your account ok.. so reply with your bank details

Regards,

jak tomu mám tedy rozmět. Je to podvod?

Tak bych do inzerátu napsal: pouze Česká republika/Slovensko = only Czech republic/Slovakia a měl bych čistý svědomí :-D

edit: prostě bych tam napsal, že neposílám bratrancům, sestřenicím, synovcům, vnukům, babičkám, dědům, strejdovo bratranci, babičce strejdy vnuka tety

Určitě nikam nic neposílej. Tohle není nic neobvyklého při prodeji elektroniky. Já když posílal mobil, tak se mi ozvalo několik takových borců. Jeden bydlel někde na moři, druhý někde v JAR apod. Mají ošéfovaný věci tak, aby měli peníze i elektroniku. Prostě podvod.

Dobrý den, nám se ozvala paní z New Yorku, odpovídala na inzerát na telefon. Naprosto stejný scénář jako u vás, navíc někde zřejmě zkopírovala adresu svého "bratrance", protože je naprosto totožná s tou, kterou jste zde uvedl vy. Nám tedy kromě Euro nabízela 90 dolarů navíc za poštovné. Její e-mailová adresa je: lissakoneh@gmail.com.

Celý text e-mailu:
Hello..
Thank you for your response. I am buying this item as a holiday gift for my cousin in West Africa.He is Currently in Nigeria for a documentary project and you Will Be Directly shipping the item to him.

Please send me your Bank details so I can send the money. I will add 90USDollar extra for shipping costs through DHL.
Below is the shipping address:

Name.. Tobi Lawal
Address... 102 fadreb street Agbowo U.I
City...Ibadan
State..Oyo
Country..Nigeria
Zip code..23402
Tell...+2347012893002

You can also add me on
Facebook so we can talk better

facebook.com/lissakoneh

This is the bank details i need to send you the money

Full Name:
Bank Name:
Account number:

I will be waiting for your mail today concerning your bank details
because i pay your money direct
to your account ok.. so reply with your bank details

Regards,
lissakoneh