Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna Zyxel Prestige 660HW-T3 za TP-LINK TD-W8951NB ADSL2+ modem

Zdravím poradňáky,
rád bych vyměnil stařičký modem Zyxel Prestige 660HW-T3 od O2 za něco spolehlivějšího, vybral jsem TP-LINK TD-W8951NB ADSL2+ modem a jen jsem se chtěl ujistit, že mi to s tímto modelem poběží:
1) jestli tam třeba O2 nemá nějaké šifrování (i když o to se myslím stará krabička zapojená v kabelu před modemem)?
2) jestli i relativní laik na sítě dokáže nastavit připojení na novém modemu?
Díky moc za odpovědi!

Tak to jsme na tom stejně - a jak jsi to zapojil přes ten router, mě to totiž nešlo.., konkrétně jak jsi zapojil kabely? Já když jsem dal kabel ze zyxelu do "wan" na tp, tak mi to nefungovalo... Ale router můžu kdyžtak do 14 dnů vrátit a za 50 Kč navíc koupit ten modem z odkazu (to si myslím, že bude nejjednodušší řešení) - to by mělo také fungovat v pořádku ne?

máš 2 možnosti:

1. jednodušší, ale blbější: nechat zyxel tak jak je, jen vypnout wifi. Ujistit se, že LAN zyxelu je rozdílná od LAN druhého routeru (např. 10.0.0.0/24 a 10.1.0.0/24)
2. složitější, ale elegantnější: zyxel přepnout do bridge, pak funguje jen jako modem. Na novém routeru vytvořit/nastavit PPPoE spojení.

Lenze tu ti bolo vysvetlene (mozem potvrdit rovnake skusenosti), ze akonahle prepnes problemove zariadenie do brudge modu, cize spravis z neho hlupy modem a za neho strcis slusny router, ci vytaca spojenie tak vypadky prestanu.
Problemom all-in-one rieseni dsl routrov byva vykon, nedostatocna kapacita pamati, nat tabuliek a pod. Proste mrznu.
Pokial nie je ten Zyxel hw poskodeny (vadny zdroj, vytecene kondiky) bude ti sluzit verne dalej ako modem. Ak das za neho nejake solidne zariadenie (nejaky RB napriklad) mozem ti garantovat, ze mrznutie nebudes viac poznat.