Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem win10 drivers

Dobrý den.
Dostal se ke mě hp probook 4535s, a rád bych tam nainstaloval win 10. Jenže na stránkách výrobce jsou ovladace jen do verze win 8,1.
Mohu tam nainstalovat ty z 8,1 nebo nekde sehnat zvlást ovladace pro win 10 ?

Dobrý den,...

Doporučuje sa inštalovať OS len ak existujú pre daný OS drivery, ak neexistujú je možné že budú fungovať aj pre starší typ OS, ale je to pokus/omyl a když nepujdou, tak stejnak budete musieť naisntalovať starší OS,...

nekde sehnat zvlást ovladace pro win 10 ?

slovo "nekde" = chyba, nikdy ale nikdy nestahovať z nikadial inokadial než priamo zo stránky výrobcu HW.

Klidně W10 nainstalujte, nainstalují se vám tam nejprve generické ovladače od MS, které můžou fungovat a taky nemusí, Na některých HP s tím nejsou potíže. Pokud budou, můžete zkusit nainstalovat starší ovladače. Vrátit se k původnímu OS můžete vždycky. Potíže většinou nastanou, pokud jsou v NTB 2 GK, někdy je problém i s wifi kartou.

když to nemá od výrobce podporu pro w10:
zkusit najít chipset driver u výrobce chipové sady základní desky notebůů. pokud by ani ten neměl podporu win10, do upgrade bych nikdy nešel.

jistě, w10 si nainstalují nějaké generické ovladače a "něco chodí". ale pak místo normálního používání každý měsíc řešíš brečící uživatele, že je něco špatně.
a zvláště po anniversary update si může jejich fízlácký systém dobrovolně nainstalovat jen úchyl.

mě vadí čím dál větší blokování úprav registrech, ignorování nastavených hodnot (jsou win 10 kde to funguje, pak přijde update po kterém to nefunguje), obcházení pravidel (hosts), i to neúměrné rozšiřování fízlování všeho do ms.
windows od verze win8 mi jsou odporné a nemám v plánu to svinstvo nikde instalovat.