Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor intel core 2 duo e6850 - možnost taktování

Dobrý den,

Mám procesor Intel Core 2 duo E6850 a desku Gigabyte P31-DS3L

Procesor mám mít 3.0Ghz, ale program Aida 64 mi ukazuje 2.0Ghz. Chtěl bych se zeptat na to, že když ho budu taktovat, tak to můžu přetáhnout přes těch 3.0Ghz, které udává výrobce, nebo bych to spálil, když mi to ukazuje ty 2.0Ghz?

Děkuji za odpověď

Jak píše Jirka, EIST nechej zapnuté. Tato funkce umožňuje snížit frekvenci procesoru, tím i spotřebu a teplotu. V případě potřeby se procesor automaticky nataktuje zpět na nejvyšší povolenou hodnotu.

S tímto procesorem nebude problém dostat se na vyšší frekvenci. Bez zvýšení napětí by ses měl v pohodě dostat i s Box chladičem změnou FSB z 333 na 400 na 3,6Ghz, jen dávej pozor na frekvenci pamětí. Tady si to můžeš nastudovat a bavit se :-)

http://pctuning.tyden.cz/navody/upravy-pretaktovan i/7412-jak_na_to-pretaktovani_procesoru_core_2_duo