Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chlazení pomocí Peltierovým článkem

Rozhodl jsem se že vyzkouším chlazení pomocí Peltierovým článkem. Vše jsem si nanečisto vyzkoušel na jiném chladiči a fungovalo to bezvadně... Označil jsem si která strana chladí a která hřeje. Po vložení mezi chladič a procesor to už tak dobře nefungovalo, procesor se zahřál na kritickou hodnotu 90° a počítač se sám vypnul. Ptám se tedy jestli někdo také používá tuto technologii a jak se s tím popral. Mohl by mí pomoci vyřešit problém aby to fungovalo tak jak má. Odpověď typu vyser se na to a dej tam pořádný chladič není pro mě řešením. Díky za radu

presne, tiez mi nedavalo nikdy zmysel, na co je peltier dobry, ked sa chova len ako dalsia vrstva prenasajuca teplo? nic take tam netreba, zbytocna vec navyse, a ktora riadne zerie elektrinu.

Rozhodl jsem se že vyzkouším chlazení pomocí Peltierovým článkem

Odpověď typu vyser se na to a dej tam pořádný chladič není pro mě řešením

Takze len skusas, potom nieje s tym ziaden problem...ano, proste sa na to vykasli (vid veci napisane vyssie) a daj si tam poriadny chladic.

No, Peltieruv článek by měl zvyšovat tepelný spád - na jedné straně odebírá energii aby ji vypustil na druhé straně s mnohem vyšší úrovní. Když má chladič 40°C v 30°C v bedně, tak vysálá méně energie, než když má ve stejném prostředí teplotu 70°C. A CPU nemá 40°C, ale třeba 28°C (v případě, že chladič stačí chladit).