Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučení vhodného IS

Zdravím,
je to jen takový průzkum. Máte někdo tip na IS (CRM) pro běžné potřeby středního podniku?
Jako evidence zákazníku, přídělování úkolu lidem, sledování zakázky, přístup přes web. rozhrani .. nutná podpora archivace dokumentu -- treba dela se nejaky projekt, k tomu sou dejme tomu vykresy tak aby se k tomu daly priradit?

Nemusi byt free, ale zajimaji me pouze aplikace se kterymi mate nejakou zkusenost, dotaz do googlu si umim dat taky ale zajima me spise praxe..

IS s archivací dokumentů je dost málo, spíše bych řekl žádný :-) Většinou se to řeší dvěma separátními a propojenými aplikacemi. Důvod je prostý - IS bývají postaveny nad nějakým SQL enginem, který ovšem zase "trpí" tím, že neumí dost dobře uchovávat velká binární data (on to sice umí, v tzv. blobech, ale je to z pohledu výkonu krutě neefektivní).

Typický příklad je nějaký větší IS, který má vazby na "datový sklad", který je realizován od jednoduchých řešení typu WebDAV až třeba k Lotus Notes/Domino, což je takový vrchol obecného datového skladu (s možností customizace). Samozřejmě pak ještě existují specializovaná branžová řešení, ale to je cenově ještě někde úplně jinde :-)

IS je hodně specifický - tady jde hodně o to, co vlastně (a jak) děláte, osobně bych nedoporučil Navision (na to co umí v defaultu je drahý a drahý je rovněž dovývoj), SAP (drahý).

Datový sklad - zde bych asi zůstal u webDAV nebo, pokud máš cestující uživatele nebo více geograficky rozmístěných pracovišť či větší nároky na bezpečnost a granularitu práv, u těch LN, specializovaná řešení jsou už několikanásobně dražší

Tak jako tak počítej s investicí cca 1-5 mil. Kč aby to mělo vůbec nějaký smysl. :-)

mozna jsem to spatne pochopil(tak me to vysvetloval technik) - ale SAP (server) potrebuje ke startu operacni system (pak uz ne)-pak win(nebo linux - mas pravdu) uklidi na pozadi a jede - povazuj me rozhodne v otazce sapu za velikeho amatera :)) jen me tato vec strasne prekvapila :-)

well...
tak je mi jasne ze to nebude uplne jednoduche..
a co nejaky tip na SW ktery treba nebude obsahovat archivaci dokumentu ale takove ty zakladni veci jako evidence zakazniku, ukoly, poznamky .. to prece uz neco musi byt ne? nejaka free alternativa.. treba moregroupware nebo nejake free web based crm.

Tak si prosím ujasni, co vlastně chceš, protože to zatím nezní moc přesvědčivě, že bys vůbec věděl, co ti schází. Kotrmelce mezi IS s dokumentovým datawarehousem a triviální evidencí jsou tak trochu podivné.

Nemyslím, že by byl problém najít nějaké řešení, ale obávám se, že bez dalších informací, jakož i alespoň odhadem, kolik do toho firma hodlá investovat, kolik userů, jaký režim použití (tj. zda všichni na jedné hromadě, nebo hromada+cestáři, či několik poboček+cestáři apod.), zda už máš nějaký volný hardware apod., se k alespoň nějakému nástřelu nedohrabeme.

Neber si to prosím osobně, ale tohle je velmi špatné zadání a velmi špatný uvodní výstřel. Polehčující okolností může být to, že zatím jsem až na pár světlých výjimek zažil v drtivé většině případů naprosto stejnou bezradnost ohledně zadání toho "co vlastně chceme"

Polehčující okolností může být to, že zatím jsem až na pár světlých výjimek zažil v drtivé většině případů naprosto stejnou bezradnost ohledně zadání toho "co vlastně chceme"

Potvrzuju, jenom dodávám, že se najdou i takoví, kteří na začátku nevěděli co chtějí, nevědí to ani když už to mají komplet a ještě s tím navíc nejsou spokojeni.