Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem O5 Win7 update

Ahoj, pls, znovu potrebujem pomôct z win update. Bud ponúkne ale ani za cca.10 hod neprebere ani 1%, alebo pri vyhladávaní iba hladá,-celú noc.
Rád by som ho ....viete čo, ale aj ked zakážem updaty, tak v správcovi svchost-od update stále vyťažuje proc. Ako to mám nahrať alebo nadobro zakázať aj "vytažovanie"? Dakujem.

Dakujem za reakciu, a vážim si vašu pozornosť. Minule sa mi, neviem ako - až koncom mes. podarilo ich stiahnuť aj instalovat a teraz zase to isté, akoby začiatkom vydania aktualizácií im server nestíhal, ale dokopy je to iba necelých 100Mb a to by nemal byť pre mrkvosoft prob, aj keby to ťahali všetci naraz.

viz

windowsáč, 18.09.2016 14:54

http://pc.poradna.net/q/view/1442028-windows-updat e-dokola-hleda-aktualizace?page=r1641818#r1641818
ale příčin nefunkčnosti winupdate může být víc, na té stránce jsou další odkazy.

aj ked zakážem updaty, tak v správcovi svchost-od update stále vyťažuje proc

buď je to svchost od jiné služby - viz lepší správce úloh,
nebo nebyla zakázaná služba wuauserv,
nebo bylo změněno nastavení ale daný svchost běží dál (sám se myslím nerestartuje).

když odkazovaná batka nepomohla (nevěřím, že jsi ji vůbec spustil), je možný jiný postup:
nainstalovat jednorázově pro klid duše tzv. rollupdate "sp2" (kb3125574) a pak se na delší dobu na aktualizace vykašlat, stejně jsou u w7 k ničemu.

pro formu bych se zeptal, jestli je zakázaná microsoftí stupidita: automaticky aktualizovat i ovladače.

takže od minule bez odpovědi - ptal jsem se, který svchost to dělá.
oprava pomocí batky bez odpovědi.
možnost rollupdate taky bez odezvy - je to zbytečné, je to zbytečné, je to zbytečné.

naposledy: svchosty buď vypíše příkaz "tasklist /svc", liší se číslem pid.
nebo služby za svchost zobrazí normální process explorer.

zbytečnosti jsou "doporučené opravy" podle m$, kromě nových nekompatibilit nic nepřináší.
další zbytečnosti = ostatní záplaty, které nejsou kritické. ale ty už vypnout nejdou, m$ je blb.
(nesmyslné aktualizace ovladačů jdou zrušit v klikacím menu update)

aut.aktualizace se úplně ruší zákazem své služby (wuauserv), tím spadne vytížení svchostu se špatně nastavenou službou. ručně v registrech, příkazem:

reg add HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\wuauserv /v Start /t REG_DWORD /d 0x4 /f

nebo v rozumném správci služeb. nouzový je i ve win - services.msc

Nie som až tak zdatný v PC, ale robí to svchost* ktorých je tam síce veľa ale tento konkrétni je 100% update. Momentálne som stopol v službách wupdate - zatial nevyťažuje proc., uvidím po resete. Prípadne až sa zapne znova vyskúšam dať vo vlastnostiach jeho služieb dať disable. Uvidím čo to povie. Idem spať.
Nehnevaj sa, ber ma pls. s nadhľadom. Som laik ktorý všetko nestíha - PC, auto, robota, život ....

Jak uz jsem psal v jinem dotazu na Windows update, pokud mas updaty z minuleho mesice nainstalovane, tak si jen pres Google najdi Microsoft Bulletin se zarijovymi aktualizacemi, a stahni je z webu Microsoftu. Potom restartuj pocitac a odpoj se fyzicky od kabelu (datove site), potom spust jednotlive updaty a aktualizuj pocitac.

svchost* ktorých je tam síce veľa ale tento konkrétni je 100% update

Ono, kdybys napsal, jak jsi zjistil, ze je to na 100% update, tak by to dost pomohlo pri hledani odpovedi na tvuj problem.

Ono, kdybys napsal, jak jsi zjistil, ze je to na 100% update -- tak že som zastavil službu wupdate a svchost prestal vyťažovať procesor tak bol asi od toho. Momentalne som dal slúžbe disable a zatial OK. Iba si niesom istý či bez updatov nebudem neskôr banovať.